Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem disznóság?...

Szerintetek ez nem disznóság? Mi indokol ekkora különbségeket?

Figyelt kérdés

Állandóan visszatérő téma az állatok ivartalanításának az ára. Miközben írtam a válaszomat egy cicás kérdésre, végigolvastam a válaszokat és megdöbbentem, mekkora különbségek vannak. Nálunk pl. egy nősténycica ivartalanítása 10-12000, kandúré 8-9000 (Pest emlletti város, több állatorvos is van). Valaki azt írta, náluk a nőstény 4000, a kandúr talán 2500 (erre már nem pontosan emlékszem).


Mi a fene indokolhat ekkora eltéréseket az árakban? Hát nem ugyanazt a műtétet végzik Békéscsabán, Letenyén és Budapesten?! Persze, 1-2ezer forint rendben van (bérleti díj, stb.), de háromszoros?! Mit gondoltok erről? Nem a lehúzásról szól (ez is)?


2010. júl. 16. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Minden áru, szolgáltatás annyiba kerül, amennyit a vásárló hajlandó megfizetni.
2010. júl. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Van egy minimál ár, a bekerülési költség (altatószer, egyszer használatos eszközök stb ára), ami alá nem éri meg az orvosnak menni, mert ráfizetés.


Letenyén gondolom, kevesebbe kerül bérelni egy állatorvosi rendelőt, mint Budapesten.

2010. júl. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kér, amennyit nem szégyell. Ha úgyis vannak elegen, akik kifizetik, akkor miért ne kérne többet. Viszont azért tartom én is disznóságnak, mert lehet sokan szeretnének ivartalaníttatni, de csak olyan rendelő érhető el nekik, ahol ilyen horribilis összegeket kérnek. Addig, amíg a dokik nem partnerek, addig szélmalom harc az ivartalanítás melletti kampány.


Én pl. Bpn 4000ért heréltettem a kandúromat, teljes áron, nem volt semmilyen akció. Elolvastam az árakat, a dokinknál 7500 a nőstény macska műtéte. Máshol, meg kétszer két és félszer ennyi. És a legjobb az, hogy a legtöbb ilyen olcsó helynek honlapja sincs, vagy szájhagyomány útján, vagy véletlen rátalál az ember, vagy szerencséje van és pont az van közel, de amúgy csak azzal fog szembesülni a honlapos dokik árainál, hogy hú ez drága, nekem erre nem futja, főleg, ha több állat van otthon.

2010. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Mások a költségek, más a minőség. Érted hajat vágatni is lehet 1500 Ft-ért, meg 15 ezer forintért is. Egy vidéki lódoktor szerintem kisebb precizitással, rosszabb gyógyszerekkel dolgozik. Tisztelet a kivételnek. Én legutóbb kandúr macska ivartalanításért 7000 Ft-ot fizettem, de ha már épp altatásban volt a cica, kitisztították a füleit, a szemét átnézték, kérés nélkül, egy szépen rendbetett cicát kaptam vissza. Persze, lehet mondani, hogy miért nem 5000 az ivartalanítás, és 2000 az átnézés, tisztogatás külön, de nekem így jobban esik, hogy úgy érzem ajándékot kaptam. Tudod ez olyan, hogy a pizzához valahol kell fizetni a ketchupért, valahol drágább, de annyi a kechupot teszel rá, amennyit akarsz. Kinek melyik verzió a szimpatikusabb, maga dönti el.
2010. júl. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

08.18 ez így épp nem igaz, mert sok vidéki lódoktor a pont a monopóliuma miatt kér egy rakás pénzt, mert úgyse viszik máshoz, még akkor sem, ha tényleg hülye.

Nem csak a gyógyszers beavatkozásokban van ekkora különbség, hanem alapból is. Nem nagyon dolgozhat rosszabbal, pl. oltóanyagból, megnéztem a matricákat, egyik helyen attól a gyártótól a háromkomponenseset adják be 5000ért (ami állítólag olcsó), a miénk attól a gyártótól a négy komponenseset 3500ért. Vagy mondjuk három injekcióért és rendes vizsgálatért elkért 2000 forintot, míg máshol ránézés ennyi. De a chipezés is ilyen, mi szereztünk chipet, amit ő tök ingyen benyomott neki, ellenőrizte, és mi regisztráltattuk neten kersztül otthon. Semmit nem kért érte. Egy pénzéhes doki tuti pár ezret behúzott volna azért a két perces munkáért. Anyósomék öreg macskájának leszedték a fogkövét, kitisztították a fülét, írtak neki gyógyszert, és általában és is szépen átvizsgálták 3000 forintért. Én régebben még elvittem az összeszedett kismacskáimat az akkori megyeszékhely lakhelyem első helyen említett rendelőjébe, meg se vizsgálták őket rendesen és mikor visszamentünk, hogy nem javul sőt, ránéztek és közölték, hogy semmi baja, ismét csak jó pénzért.


Sajnos nem lehet kijelenteni a minőség különbséget, egyáltalán. Nézd meg pl. az egyetemet, tök drága az a klinika és nem sok jót hallottam róla senkitől.

2010. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de én is tapasztaltam. Sok időbe telt míg találtam egy nagyon rendes orvost, ahol 12 ezerért ivartanította szuka kutyámat, de egy másik helyen 30 ezret kértek volna. Gondolom jobban felszerelt rendelő vagy ilyesmi. Pedig a 2 rendelő ugyanabban a kerületben van, tehát nincs is távolság.
2010. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

8:18-as vagyok, nekem pont az egyetemmel vannak nagyon pozitív tapasztalataim, sőt a múltkor szakorvosi szemvizsgálatért, és szemkrém felírásért egy forintot se fizettem, annyit mondtak, hogy nem tesz semmit.


És nem azt akartam mondani, hogy ami drága az jó is, csakhogy az árba a minőségi különbségek is belejátszanak.

2010. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Évente többször csinálnak állatvédő szervezetek ivartalanítási akciókat,érdemes megnézni,hol és mikor van.
2010. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvosoknál azért néha az is bejátszik a dolgokba, hogy ellést levezetni, almot oltani sokkal nagyobb üzlet nekik, mint az egyszeri ivartalanítást megcsinálni... :( Sajnos ezt mint szomorú tapasztalatot írom. :( Lásd példának, mikor maga az orvos mondja, hogy egyszer jó, ha ellik a kutya. A régi dokink pl. mikor mondtam, hogy ivartalanítani akarok, nagyon helyeselt, míg ismerőssel beszélgettünk a parkban a témáról, és neki ugyanez az orvos, aki nekem helyeselt a saját elképzelésemre, neki azt mondta, hogy ellesse egyszer a szukáját, mert különben megőrül!!!!! Azóta köszönöm, orvost váltottam.
2010. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!