Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kertitavunkban élő csíkbogar...

A kertitavunkban élő csíkbogarakat ("falusiasan":csíborokat) hogyan irthatnám ki?

Figyelt kérdés
Nem kerülhet a vízbe vegyszer. Biztos h csíbor, mert itt a házunk bellett folyik a patak, és tudom h milyen. Letakarni nem lehet a tavat! Mert a növények akkor elpusztulnak!
2010. júl. 19. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Mégis mit csinálnak, hogy ennyire zavarnak? Ha mindent kiírtsz a tavadból csak mert ott él, rövid időn belül nem lesz tavad, csak egy posványod.
2010. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért akarod kiírtani őket?
2010. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Végülis fürdőtó, növényirész összevan kötve a medencerésszel. És össze-vissza harapdosnak amikor benne vagyunk.
2010. júl. 19. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
A csíkbogár még falusiasan se lesz csíbor mert ez két madár!
2010. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
A csíkbogár és a csibor két külön dolog. Akkor melyik is van a tóban? Egy kis segítség: [link] Amúgy vegyszer nélkül szerintem sehogy nem tudod kiírtani őket, vagy ha igen, akkor úgyis visszatérnek egy idő után. DE szerintem nem is nagyon kéne őket irtani, pl. az óriás csíkbogár védett, eszmei értéke 50000 Ft.
2010. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nevezik csíbornak is..., nálunk nemrég a klórozott, algaölőzött!!! medencében vízipoloska volt, gondolom nem kell mondanom, hogy mindkettő ragadozó, és nekimennek a halaknak, kisebb emlősöknek, békáknak, tulajdonképpen mindennek amiben vér van


nem tudom hogy mennyi hasonlóság van a két bogár között, de azt olvastam, hogy a vízipoloska éjszakánként új lakhelyet választ magának, hátha a csíkbogarak is odébb állnak

2010. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Barázdás csíkbogarunk van. Nálunk is csíbornak mondják, azért írtam így is- úgy is. :)
2010. júl. 19. 20:59
 8/9 anonim válasza:
nálunk is van szerencsére még nem tapasztaltam meg a csipését de amint meglátokbenne egyet leengedem a medencét mivel engem már a látványuk is idegesit mericskével meg nem lehet kiitani de amit ki is fogok azt egy fejszével lefejezem :)
2012. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 charliejoe válasza:
Milyen színű a bogár? A csíbor egyszínű (sötétbarna vagy inkább fekete) a csíkbogárnak világos pöttyei vannak.
2020. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!