Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Afrikai óriáscsigák túlélik a...

Afrikai óriáscsigák túlélik a telet nálunk?

Figyelt kérdés
Achát csigákat tartok. A tojásokat le szoktam fagyasztani, most viszont 1 adag kikelt. A legtöbb kicsit kiszedtem, de nemrég földet cseréltem és bár figyeltem, de 20-25 darab pár napos kiscsigát lehet hogy kitettem. Kicsit aggódom hogy túlélik. Mennyi az esély erre? Nem akarok inváziót indítani. A kicsik akkorák mint egy szem bors.

2020. jan. 10. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami biztos, hogy hibernálni fognak. Talán ha lesznek mínuszok akkor meg is fagynak.
2020. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg nem fogják túlélni,de legközelebb azért jobban figyelj oda:D
2020. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem terveztem azért hetente ennyit kidobni, csak most így sikerült.
2020. jan. 10. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírják a fagyokat.

Nekem is voltak jópár évig, nem találkoztam velük soha a ház körül, pedig télen simán csak kiöntöttem a földet a kertbe.

2020. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sántacsiga ***** válasza:
0%
Biztos nem élik túl. Egyszer engem is átvágtak 5év alatt, de szerencsére egy kereskedő befogadta a 25 kiscsigát / ennyi tojáson látszott hogy csiga lesz belőlük, a többit összetörtem/szerető szüleikkel együtt. 5 évesek voltak a nagy csigák.
2020. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 te mekkora szívtelen és gerinctelen egy élőlény vagy.
2020. jan. 11. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Miért lenne az? Mert összetörte a tojásokat? Mennyivel jobb szerinted a fagyasztás? A vége ugyanaz, de a fagyhalál lassú és fájdalmas.

Én mindig először hűtőbe rakom 1-2 napra, aztán fagyasztó.

2020. jan. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 nem a tojásokról beszélek. A válaszoló azt írta, hogy a szülőket is összetörte. Kifejlett csigáknak a főzés a leghumánusabb, mert az a leggyorsabb, a tojásokat lehet törni vagy fagyasztani, a kicsiket meg szintén fagyasztani. Szegény csiga min mehetett keresztül, hogy összetörték a házát...
2020. jan. 12. 10:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor neked szövegértési problémáid vannak.


"De szerencsére egy kereskedő befogadta a 25 kiscsigát (ennyi tojáson látszott hogy csiga lesz belőlük, a többit összetörtem) szerető szüleikkel együtt."


A kereskedő befogadott 25 kiscsigát a szüleikkel együtt.

2020. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!