Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hörcsög terrárium?!?

Dorina :3 kérdése:

Hörcsög terrárium?!?

Figyelt kérdés
Hello! Szeretnék egy hörcsög terráriumot fából de úgy hogy az eleje üveg legyen. Szerintetek milyen ragasztóval lehet üveget fához ragasztani?

2020. ápr. 9. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a fa hosszútávon kibírja a hörit :)
2020. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem akkor már egy fa dobozba tegyél egy terráriumot mert szerintem is kirágja magát. De hogy válaszoljak is, én szilikont használnék.
2020. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Midorillee ***** válasza:
67%
Szerintem is kirágja magát, sok hörcsögöm volt,( aranyhörcsög) én nekik való ketrecben tartottam őket és volt olyan, hogy a rácsot a forrasztásnál elrágta, igaz nem egy éjszaka alatt de megoldotta
2020. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Hörcsög imádók facebook csopiba ha belépsz tudnak benne segíteni. Nagyon sok gazdinak ilyen jellegű a höri helye és biztosan tudnak majd segíteni
2020. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A bútorlapon nem tudja kirágni magát a hörcsög. Nekem 4 ilyen helyen van. Elől tolóajtós mind, és hátul felül szellőznek, ott rácsosak.


Az üveget nem fogod tudni fához ragasztani. Csinálj neki egy sínt, és abba told bele az üveget. Így a bútorlap megtartja a gravitáció miatt. A Hörcsög imádók fb csoportban tényleg tudnak segíteni ebben (is). Egyre elterjedtebb a bútorlapos hely, mert baromi olcsó, és akkorát tudsz csinálni, amekkorát csak akarsz.

2020. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Az sem tesz jót a fának, ha gyakran ráürít, vizel a hörcsög. És az néha átfolyik az almon.
2020. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De a bútorlap nem fa. Láttatok már bútorlapot? Az apró préselt fadarabokból van, a bútorlap "színe" pedig egy ráhúzott műanyag borítás, ami nem szívja be a vizet. Több éve vannak ilyen bútorlapos megoldású helyeken hörcsögeim, sehol nem pisis. Nem véletlen, hogy egyre elterjedtebb Magyarországon is. Németországban már evek óta nagy divat.
2020. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz: a bútorlap teljesen jó! Én egy régi bútorlap szekrényt alakítottam át a kígyóimnak, annyit tettem, hogy a széleket belül áthúztam szilikonnal. Vettem csúszósínt, amit szintén szilikonnal ragasztottam be, és ilyen vitrinszerűen két oldalra nyitható elöl a tolóajtó.

A bútorlapot nem tudja a hörcsög kirágni, mert az ugye le van fóliázva gyárilag, és azon nem tud a fogával "fogást találni"

Egy ismerősöm a patkányainak is ilyenből csinált, évek óta tart patkányt ilyen terráriumban.

Töredékébe kerül, mint egy üvegterrárium, és ráadásul nem olyan törékeny.

2020. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én fogalmaztam rosszul! Laminált bútorlap lesz az alapja mindenképp ez volt az eredeti terv is, nem is értem miért írtam fát, mégegyszer bocsi. A sines megoldás jó ötlet, köszönöm a tanácsokat 😊
2020. ápr. 10. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!