Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csigának van valami haszna? Mi?

A csigának van valami haszna? Mi?

Figyelt kérdés
A rendes kerti házas csigának. Mert én nem látom értelmüket.
2010. júl. 27. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

lehet vele viccelődni,

lehet az embernek sikerélménye vele szemben,

lehet kakaóval megszórni és péksüteményt készíteni belőle,(kakaós csiga)

lehet vele fúrni (csigafúró),

lehet vele nehéz vödröket szállítani az építkezéseeken,

lehet belőle divatos hajviselet (göndör-csigás haj),

2010. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jah, meg lehet belőle lépcsőt csinálni, nem? :D
2010. júl. 27. 19:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sőt,még a füldeben is az van,és fontos hallószerv:)A rendes éti csigának,hát...Körülbelül akkora értelme van,mint mondjuk egy mezei egérnek.:)Nem hasznos,inkább káros,mert a leveleket lerágja.De én amúgy elvagyok velük,ha esik az eső mindig előbújnak,olyankor ha megyünk autóval az úton mindig megállunk(földút)és arrébb tesszük őket,nehogy szegények kilapuljanak:)Végülis aranyos jószágok,nézd meg,még a két szarva hegyén a kis fekete szemgolyója is látszik:)Meghát a franciáknak végülis hasznos,ők szeretik enni...
2010. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A csiga hasznos állat is lehet, ha nincs túlszaporodva a kertben. Segít a humuszképzésben. Ha sok van a kertben fogjuk össze őket, és telepítsük őket olyan helyre, ahol számuk normalizálódhat Itt többet is olvashatsz erről : [link]
2010. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Ja,és 3 éves öcsém egyszerűen imádja őket:)Már azt öröm nézni,ahogy ő örül nekik.
2010. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csigabiga szereti a csokifagyit,

Csokifagyi szereti a csigabigát,

Csigabiga csokifagyi szeretik egymást és kész...

... a kakaós csiga

2010. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Különösebb bajom nekem sincs velük, kiskoromban még én is szerettem őket. Most azt utálom, amikor a gyümölcsfán vannak. Ha ott meglátok egyet, akkor jaj neki.

2010. júl. 27. 19:08
 8/14 A kérdező kommentje:
Lilu komolyan megálltok, ha egy csiga van az úton??
2010. júl. 27. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsd őket, nem véletlenül védettek. Minden élőlénynek, megvan a maga szerepe az élővilágban (az embernek még nem még nem jöttem rá mi az), én is ha sétálok az úton mindig arrébb teszem a csigákat, gilisztát vagy rovarokat.
2010. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Pontosan, minden élőlénynek van értelme! És az embereknek tényleg nem látom értelmét!
2010. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!