Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kisdínók játszadosztak...

A kisdínók játszadosztak egymással mint a kiscicák, kutyák?

Figyelt kérdés
Nem bármelyik, de volt e olyan?

2020. ápr. 23. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A kis krokodilok is játszadoznak, ám messze nem hasolítanak sem a cicákra, sem pedig a kutyákra.
2020. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
ez mi az isten?
2020. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1. Igen, de pl. egy (ara) papagáj az tud úgy játszani mint egy kutya, húzza a kötelet, labdázik, henpereg, stb. Ha jól tudom, akkor a dinoszauruszok nem hüllők mint a krokodil, hanem egy nagyon tág fogalom, melyek közül egyes fajok sokkal közelebb álltak a mai madarakhoz mint a hüllőkhöz. Sőt a mai madarak ugyebár hivatalósan theropoda dinoszauruszok... Krokodilok viszont ha jól tudom, több mint 165 millió éve léteznek, de sosem számítottak dinoszaurusznak.

Ebből kifolyólag arra gondoltam, hogy a dinók közül sokan sokkal szociálisabbak voltak mint a hüllők általában, hiszen a madarak is többnyire nagyon szociálisak... Varjak, papagájok, pingvinek,stb.

Emiatt azt is el tudom képzelni, hogy a négylábú dinoszauruszok közül némelyik futkározva kergetőzött gyerekként mint a cicák... Bár igaz, hogy a cicák ezzel a vadászatra készűlnek , mert hogy ragadozók, míg a négylábú dínók nagyrésze (vagy egésze) növényevő volt. Még pont ezek nem is theropodák voltak, bár ettől még nem is feltétlenül hüllő szeretípiák.


Szóval nem tudom.

2020. ápr. 23. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A dinoszauruszok hüllők, ezzel együtt a madarak is. A mai krokodilféléket is magába foglaló Pseudosuchia csoport meg valóban régi, és igaz hogy sosem voltak dinoszauruszok, de nem attól dinoszaurusz valami, hogy régen élt. A pseudosuchiák ugyanúgy az Archosauria csoportba tartoznak mint a dinoszauruszok és pterosauriák.

Az eredeti kérdésre való válaszhoz pedig nézz meg pár madárfiókát. Gondolom a nem madár dinoszauruszok is ugyanennyire játszhattak egymással fiókákként.

2020. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég egyértelmű. A mai állatok közül is csomó kölyke játszik valamivel. Akár a felnőttek is. A dinóknál is így lehetett.
2021. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!