Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszikát lehet tartani egy...

Nyuszikát lehet tartani egy agresszív tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom, 6 éves 4 éve van egyedűl mert megtámadta és majdnem megölte 3 évvel idősebb társát, aki szintén lány, sajna meghalt 4 éve , nem mertem venni mellé tengerimalacot, dokival beszéltem , meg a kisállatkereskedővel és lebeszéltek , mert van egy -két malac aki ilyen.


Viszont Apu rendelt nyúl húst, konkrét nyulat akar megsütni meg még a bundát is megrendelte, most olyan szinten haragszom rá, hogy megkergetném, még él az a kis nyuszika amivel majd ezt teszik. :( tudom,álságos mert sertés húst meg csirkét eszek , de pl. soha nem voltam disznóvágáson, nem láttam még élve olyan állatot amit később megettem. Most is ez van, nem látom a nyuszikát, de sajnálom.


Arra gondoltam , hogy elkérem azt aki aznap Apunak elő lenne készítve és hazahozom , de a tengerimalac mellé, nagy helye van , külön szobája.


Mennyire álságos , illetve mennyire jó ötlet együtt tartani majd őket?


Sajna vagy sem élelmiszeripari végzettségem van és tudom min megy keresztül egy csírke, mégis szerintem az ember étrendjébe elengedhetetlen a hús fogyasztása. Ezzel ha ezzel vitáznál, privátba , kérem. Állatok kategória, tehát ne arról beszéljünk, hogy kell-e enni vagy nem, csupán lelkiismeretem miatt hoztam ezt fel.


22/f



2020. máj. 20. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Nyúl és tengerimalac nem tartható együtt.


De a malacnak se jó egyedül. Kérj segítséget a tengerimalacmentőktől, hogy segítsenek a domináns malacod mellé társat találni (egyébként ha két lányod volt ivartalanul, az már önmagában gond), ezzel egy életet is menthetsz pluszban, ha náluk találsz olyat, aki jó társa lehet a tiédnek.

2020. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Javítom magam: két lány volt NEM ivartalanul.
2020. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még a tengerimalac hangokra is feszűlt lesz ha mp3-ba játszom le.


Nem ivartalanított, lehet ez volt a baj.


Egyedül annyira nyugodt, kedves. Régebben amikor néhai tengerimalacom pl. kijött enni mivel a két ketrec egymás mellett volt a pici jött és fogát csattogtatva a ketrecnek ment neki. Másik malacka érdekébe nem lesz társa, még fiú sem, engem megtámadt amikor szétválasztottam őket a kérdésbe leírt eseménynél. Kiharapott az ujjamból egy darabot.

2020. máj. 20. 09:56
 4/11 A kérdező kommentje:
De előtte 9 éve 2 lányt vettünk, egymáson aludtak, megható volt annyira szerették egymást, csak sajna 3 évesen elhunyt a társa, akkor lefogyott, és nagyon megváltozott a nagy, de ő neki kellett társ és jött a picike aki majdnem megölte. De neki már az is elég volt, hogy tudta a szomszédba van egy társ, ő a ketrecnél nem harapdált, hanem mintha puszilgatni akarná. Mert volt olyan amikor csak megnyalta a buksiját a társának.
2020. máj. 20. 10:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt olvastam hogy ha nagy a korkülönbség a tengerimalacok között, akkor nem támadják meg egymást.
2020. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

A nyúl kinyírhatja a malacot 2 másodperc alatt.


Fogadj örökbe a mentéstől egy ivartalan fiú malacot. Azzal nem lehet gond. Lányokat nem ivartalanítanak viszont egy másik lány malac nem biztos hogy jo ötlet.

2020. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3 év volt a korkülömbség, és a pici támadta meg.


Rá minden a fordítottja igaz, pl. egy helyre végzi a dolgát, ami így eszembe jut.

2020. máj. 20. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:

A nyúl nem élhet együtt a malaccal. Mivel sokkal nagyobb és mozgékonyabb nála, életveszélyes sérüléseket okozhat, akár véletlenül is. Egy légtérben is veszélyes lehet őket tartani, mivel a nyúl tünetmentesen hordozhat olyan betegséget, ami a malac számára halálos.


Egy vágásra szánt nyúlról van szó, ami extra kockázatot jelent, hiszen a mérete is sokkal nagyobb, és nincs úgy szocializálva, mint egy házikedvenc. A vágásra szánt állatokat általában kisebb helyen, zsúfoltabban tartják és kevésbé jó körülmények között, tehát nem figyelnek úgy a higiéniára, étrendre. Hiszen nem az a cél, hogy a nyuszi kézhez szokjon, és minél hosszabb ideig éljen egészségesen. Viszont ezen körülmények között még nagyobb a valószínűsége, hogy a malacra veszélyes betegségeket hordoz.


Nagyon becsülendő, hogy segíteni próbálsz a nyuszin, de sajnos egyáltalán nem jó megoldás, ha az idős malackád mellé teszed. Ha meg szeretnéd tartani, és a szüleid is megengedik, akkor mindenképpen tartsd be az egészségügyi előírásokat (karantén, orvosi ellenőrzés) a malac érdekében, és ne engedd össze őket.

2020. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szegényke. :(


Akkor sajnos....

2020. máj. 20. 15:18
 10/11 drfauna ***** válasza:

Ha a malacnak eddig nem volt társa, ezután sem kell. Az enyémek sincs, és nem fogom húszezer forintért ivartalaníttatni, aztán hátha jó lesz, hátha nem. Vannak ilyen dominánsabb malackák, nincs ezzel gond.

Viszont a nyuszi és malac dologról: van egy nyuszink, és egy malacunk. Elég sok időt töltenek együtt, és láttunk már kisebb összetűzéseket, még nem verekedtek, és remélem, nem is fognak. Van, aki együtt tartja őket, szóval szerintem még lehet próbálni, és ha gond van, egy ketrecébe belül lehet a kettő, csak valahogy el kell választani őket. És az illatokat meg kell szüntetni. De ha így döntesz, a nyuszit mindenképpen legalább két hétig külön ketrecben kell tartani, távol a malackától, nehogy behordjon valami fertőzést.

2020. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!