Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon komoly kérdés - veszett...

Nagyon komoly kérdés - veszett lehet a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított lány cicám, 2 év körüli.

2 hete hozzánk szegődött 2 kiscica kislányok, kidobták őket, olyan 4-5 hónaposak (?).


Olyan 2 hete megváltozott a nagy macskánk viselkedése. Agresszív lett, minden macskának nekitámad. Van 2 kandúr cicánk is. Őket is folyamatosan lepofozza. Ha az ember hozzáér akkor is morog. A cicajatékkal nem játszik, annak is csak morog. Mintha a pokol macskája lenne. Amúgy ha simogatom oda is kap. Kicsit étvagytalan. Sokat eljár, nem keresi a társaságot.

Az az igazság, hogy kinti macskák sokat vannak idebent. Elkapnak mindent, egeret, patkányt, madarat, de találtam már denevért is.


A többi macskának nincs baja.



2020. máj. 24. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat,de közel se biztos, én dokihoz vinném.
2020. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván wiki a barátod, meg ilyesmi. De am. ha veszett lenne, harapna. És talán víziszonya lenne. Ha félsz a veszettségtől (én nagyon), akkor oltasd be a macskáidat veszettség ellen.

Sztem simán baromi féltékeny.

Ő az egyetlen benti macska?

2020. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyílván a habzó száj a leg utalóbb tünet de mindenképp lássa doki
2020. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Oltasd be és ne engedd csatangolni... Ivartalanítás is, ha még nincs.
2020. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
szinte nulla az esély veszettségre
2020. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

A veszettségnek más tünetei vannak. Magyarországon kicsi a fertőzésveszély, de ha félsz tőle akkor oltasd be.


Ez inkább féltékenység, zavarja a változás.

2020. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
A macska territoriális állat, nem csapódik falkába. Ha osztoznia kell a területen, azért harcot vív. 2 hete felborult a megszokott "rangsor", ezért most dominánsabb, próbálja visszaszerezni a helyét. Stressz és dominancia. Ezen kívül megcsaphatta egy autó is, ha már ennyire lazán veszed az életét, vagy összeszedhetett valami betegséget (nem veszettség), akár a kicsiktől is. Amúgy ne engedd kóborolni őket, kötelességed a telkeden tartani az állataidat, erre törvény vonatkozik.
2020. máj. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon komoly válasz: nem.


Ha utánaolvasnál a veszettség tüneteinek, akkor simán rájöhetnél magadtól is.


Illetve nem ártana egy kicsit jobban érteni a macskák viselkedéséhez is. Állatorvos lássa, mert simán lehet szervi baj, ha nem az, akkor meg valami durva stresszhelyzet érte.

2020. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

7

És ha valaki lakásban tart 8-10 macskát, de azok kijárnak (egy zárt lakótelepről van szó), akkor ő mire kötelezhető?

2020. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem veszem komolytalanul a macskám/macskáim életét.


Lehet most sokan hülyének néztek, de tényleg komolyan kérdeztem. A veszettség tüneteinél fel van sorolva az is, hogy agresszív, mindennek nekitámad. Hát most pont ilyen.


#7 - nem tudom elmagyarázni neki hogy ne menjen ki az udvarból. Ha hiszed ha nem a legtöbb gondot más rühes állata okozza. Az elmúlt hónapban 3x támadta meg idegen kutya a mi kutyánkat, saját telkünkön, mert más kedves gazdi csak 1 kört futtatja a kuryáját. A szomszéd macskája is itt eszik, de mit csináljak, olyan mint az agár. Azon a macskám csak csont meg bunda van.

2020. máj. 25. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!