Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meddig szenved egy félig...

Meddig szenved egy félig eltaposott csiga? Nektek is bűntudatotok van ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sajnos eltapostam egyet, pedig mindig a földet nézem pont azért, hogy ezt elkerüljem, főleg esős időben, és mégis véletlenül eltapostam egy nagy csigát, de csak a házát.

Mikor visszafelé mentem kb. fél órával később, láttam, hogy még él.

Most nagyon bűntudatom van, mert nem tudom meddig szenved, gondolkoztam, hogy megöljem, de egyszerűen nem ment.

:((



2020. jún. 19. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Sérülés függő,illetve hogy milyen az időjárás.

Ha nagy a sérülés és napos idő van, akkor 4-5 óra, ha csak kisebb és párás nedves 1-2 nap,is akár.

2020. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem néztem meg olyan alaposan, de ha mondjuk nagyon kicsi a repedés, és tud még mozogni, akkor is tutira nem élné túl?

Azon gondolkodom, hogy mégis csak véget kéne vetni, akkor a szenvedésének, nem tudtam, hogy ilyen sokáig elhúzódhat.

2020. jún. 19. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig nézem a földet emiatt,el is szoktam őket pakolni a járdáról/ útról. De sajnos néha becsúszik egy ilyen is. Én is sajnálom,de elkerülhetetlen ñéha. Ettől nem vagy rossz, lépj túl ezen. :)
2020. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csiga bele is hal, te egy jó ember lehetsz. :) Más az állatkínzás és más a baleset. Bárcsak ilyen emberekből állna a világ.
2020. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak repedés azt túléli, illetve ha a ház "kijratánál" törik le egy darab azt is,csak akkor pusztul bele ha a szervei is sérültek, vagy ha nem tud gyógyulni/lenőni az adott házrész.


1.-voltam

2020. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is el szoktam pakolni őket, ha észreveszem a járdán, és köszönöm a kedves hozzászólásokat, de akkor is rosszul érzem magam.

Néha jobb lenne kevésbé ilyennek lenni, egyszerűbb lenne. De jó tudni, hogy mások is odafigyelnek a járdán.

2020. jún. 19. 10:55
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is gondolkodtam már ezen, sajnos sokan nem foglalkoznak veluk :( de en is mindig arrebb rakom oket ha latom,hogy utban vannak :)
2020. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig lerakosgatom őket a kocsifeljáróról. Volt, hogy emiatt késtem el munkából. Néha mégis megtaposok egyet. Olyankor szomorú vagyok, szándékosan sose bántanám őket.
2020. jún. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tök jó ezeket olvasni.:)

Amúgy tegnap hazahoztam, nem hagyott nyugodni a tudat, hogy ott szenved egy élőlény miattam, és már elég messze ment, megnéztem és szerintem csak a háza sérült, legalábbis remélem.

2020. jún. 21. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!