Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A menhelyeket miért nem...

A menhelyeket miért nem támogatja az állam?

Figyelt kérdés
Külföldön egyes országokban a menhelyek állami pénzből vannak finanszírozva de magyarországon le se szarják az állatokat. Mindegyik menhely non profit. Ahonnan mi hoztuk a kutyusunkat ott is mindent tőlük telhetőt megtesznek az állatokért de télen szénára/forgácsra ali alig van pénz. A magyar államnak lenne erre pénze és még is stadionokat építenek.

2020. júl. 31. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van egy ötletem, hogyan lehetne ezt jól megoldani, csak nem vagyok közel a tűzhöz.

Adókedvezményt lehetne azoknak adni, akik örökbefogadnak kutyát menhelyről vagy fajtamentéstől. Aki nem menhelyről/fajtamentéstől fogad be kutyát, de igazolni sem tudja, hogy tenyésztőtől van kutyája, azokra adót lehetne kivetni, amiből a menhelyeket támogatnák.

2020. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

#1 elég elmeborult ötlet, hogy azért fizessen valaki, mert nem menhelyről vett vagy tk-s kutyàja van. Mellesleg mi van a tk-s szaporítókkal?


Ez kb olyan, hogy azért fizess mert nincs gyereked...


Természetesen nem támogatom a szaporítókat, de ez akkor is hülye ötlet.


Állambàcsi nem fog egy gyakorlatilag pénztemetőbe fektetni. Ennyi.

2020. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem menhelyről vagy nem tenyésztőtől van kutyád, egyértelműen szaporítótól, egy ilyen rendelkezéssel egy méregfogat ki lehetne húzni.
2020. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában a tenyésztőknek kell magasabb adót fizetni:

[link]

2020. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen, és majd jön a sok okos magyar, aki gyártja pénzért az örökbeadó szerződést

Mert ugye magánszemélytől is lehet kutyát befogadni. És ki ellenőrzi? Mikor? Hogyan?

2020. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Mert az állatok nem tudnak focizni és ez nem érdekes drága államfőnknek:-D
2020. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
"Ez kb olyan, hogy azért fizess mert nincs gyereked..." - Nem egészen, mert ha nincs gyerekem, az a kutyákra levetítve úgy nézne ki, ha azért kellene fizetnem, mert nincs kutyám. De nem ezt írtam. Azt írtam, hogy akinek van kutyája, de nem menhelyről vagy fajtamentéstől örökbefogadott, és nem tenyésztőtől vásárolt, az fizessen. Ha úgy lenne gyerekem, hogy nem legális úton jutottam hozzá, az is büntetendő. :-)
2020. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
1es, én például az árokban találtam az én kutyámat elütve. Nem fogadtam örökbe, igazolni se tudom hogy tenyésztőtől van mivel keverék, akkor én fizessek adót mert nem hagytam meghalni?
2020. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Persze. És az ugye lehetetlen, hogy az utcáról fogadod be úgy, hogy nincs benne csip. Arról nem is beszélve, hogy nem csak kutyák léteznek ám.


Kérdező: Érdekli is őket? A szemükben az állatvédelem csak pénztemető, amiből nem lehet hatékonyan sikkasztani, és nem lehet kisajátítani sem. Persze van politikus, aki próbál tenni a változásért, de egymaga kevés hozzá, főleg, hogy nem a narancs párt tagja, tehát... hagyjuk is, gondolom érted.

2020. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

És a talált kutyákkal mi a helyzet? :)

Több sebből vérzik...


Magyarországon allatvedelmi törvény sincs (na jó, elég gázos), nem hogy támogatás.

2020. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!