Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csigák alszanak téli álmot?...

A csigák alszanak téli álmot? Vagy már nyáron elkezdik?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Azt nem tudom hogy alszanak e téli álmot de nálunk jelenleg rengeteg van. Még ősszel is sok szokott lenni szóval ha alszanak is akkor késő ősszel kezdhetik
2020. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom, tudom, későn válaszolok, de igen, alszanak. Amikor egy csiga házának bejáratánál látod azt a fehér izét, ami teljesen betakarja a "kaput", akkor alszik. Azzal a fehér cuccal védekezik. A téli álmuk akár 3 évig is tarthat.
2022. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egy embernek furcsa belegondolni abba, hogy hogyan tud egy csiga három évig téli álmot aludni. Ehhez is értesz esetleg? El tudod magyarázni?
2022. jan. 12. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Nem, nem igazán, karácsonyra kaptam egy akváriumot, és nemrég telepítettünk bele csigákat ezért olvastam utána. Az egyik barátnőmnek vannak afrikai óriáscsigái (tényleg hatalmasak, imádom őket), ők úgy alszanak téli álmot, hogy egy ideig nem eteti őket, és ezért, hogy ne haljanak meg, alszanak. Utána leszedi a házukról azt a fehér cuccot, így felébreszti őket (tavasszal). Nem tudom ez mennyire egészséges a csigusz számára, de eddig semmi baja a csigáinak. Csak ennyit tudok, bocsi :D

2022. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, köszi! :)
2022. jan. 18. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!