Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A cockhler spániel mennyire...

A cockhler spániel mennyire alkalmas kutyus kezdő gazdinak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 17. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi tapasztalataim alapján elég önfejű, makacs/szófogadatlan kutya, szóval szerintem nem a legjobb választás, de nevelés kérdése.
2020. aug. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Túltenyésztett fajta, ezért előfordulhat a cocker düh. Az arany színű a legérintettebb azt hiszem.
2020. aug. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vadászkutya, makacs, önfejű, mint már írták is. Kutyasuli nem árt, és sok mozgás, feladatozás.
2020. aug. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen a "kókler" spániel írásmódon meghaltam kicsit.

A tartási körülményekről írhatnál azert. Kutyasulit tervezel? Hány óra napi foglalkozást? Sétát? Van kert?

2020. aug. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem cockerem van. Elég temperamentumos, makacs fajta. Ha valami nem akaródzik neki azt a tudtodra adja. A hangját is szereti használni, ha nem tetszik neki, amit csinálsz vele (pl bogáncs kiszedés), akkor morog, nyögdécsel, nyöszörög, vakkantgat, persze nem agresszív. Amikor este behívom és nem akar jönni, akkor úgy mozog, mint a lassított felvétel, csak úgy vonszolja magát, közben néha úgy csinál, mintha talált volna valami érdekes szagot, amit elkezd követni, ilyenkor mégegyszer rá kell szólni, hogy húzza má' be a sggét :D . Szeret ugatni, mindent amiről azt gondolja, hogy az éppen említésre méltó megugat. Legyen az az égdörgés, az utca másik végén a szomszéd, vagy az ötszáz méterrel arréb ugató kutya. Ha rászólok abbahagyja.

Sétakor korrigálni kell, mert mindig a földön lenne az orra. Ha elkap valami szagot akkor azt követi, erről nagyon nehéz lenevelni. Nekem úgy sikerült, hogy lefátasztom a séta első pár százméterén futással és utána már nem húz.

Ha lekerül a póráz, akkor fáradhatatlanul cikázik körülöttem, bemegy a susnyásba, az orra a földön és ilyenkor neki csak az van, más kutyák sem érdeklik. Viszont nem megy messzire tőlem és ha látja, hogy továbbállok, akkor utánamjön és folytatja ott. Behívhatónak behívható, de látszik rajta, hogy nem szívesen jön ilyenkor. Elég sok szufla van benne a méretéhez képest. Elviszem biciklivel (természetesen az egészségére figyelve) sétálni és miután hazajövünk még hozza oda a labdáját.

Idegenekkel bizalmatlan, de sosem agresszív, az első pár perc után feloldódik és barátságos.

A kutyakozmetikusom spániel rajongó, ő Angliából vett kutyát. Azt mondja, hogy az övé tényleg hajlamos néha agresszív lenni és ahogy valaki előttem is megemlítette már, arany színű. Ő maga is mondta, hogy az arany színűeknél ez gyakoribb. Az enyém itthonról van és fekete, de egyik ismerősömnek itthonról van arany színűje és teljesen békés, úgyhogy szerintem ez a túltenyésztettség dolog idehaza még nem annyira gyakori. Más fajtáknál is az ilyen "félreeső" helyeken lehet még megtalálni a jobb vérvonalakat.


Tehát összességében egy kemény fejű fajta, amit csak dominanciával nem fogsz tudni irányítani. Magas fokú szocializációra és pozitív megerősítésre is szükséged lesz, ha ilyen fajtát akarsz. Cserébe kapsz egy jó nagy adag személyiséget és kedvességet.

2020. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet lemondok a dologról, bár úgy is évek múlva lett volna, addig eldől. Pont a személyiségüket szeretem.
2020. aug. 17. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!