Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy bújós kisállatot...

Szeretnék egy bújós kisállatot. De mégis milyet? Szobában szeretném tartani.

Figyelt kérdés

Kérlek ne szidjatok, csak tanácsokat kérek.

Rossz kapcsolatom van a családommal. Nem igazán vannak barátaim sem, így sokszor érzem magam egyedül, sokat vagyok szomorú.

Arra gondoltam, talán egy kisállat segítene ezen.

Vannak macskáink, hiszen kertesházban lakunk. Viszont ők nem bújósak. Igazából nem is a miéink, csak mi gondozzuk őket.

Kisebb koromban volt egy afrikai fehérhasú törpe sünöm, aki elpusztult már sajnos. De őt nem lehetett megfogni. Volt hörcsögöm is, ő aranyos volt, viszont pici.

Valami nagyobb állatkát szeretnék, amit lehet ölbe venni. Szerintetek?



2020. aug. 21. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha csak ölbevenni szeretnéd akkor nyúl/tengerimalac,vannak belőlük bújósabbak is. Egyébként lehet akár leopárdgekkó is ők se bánják ha kiveszed őket. Vagy esetleg teknős. Madarakból is van olyan amit meglehet fogni csak időt kell beléjük ölni. Igazából csak jó helyről kell őket beszerezni az a legfontosabb.
2020. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Hát a leopárdgekkó meg a teknős éppen hogy nem bújós... persze, meg lehet fogni, de nem is szeretik, meg nem is jó nekik sokáig.

Madár is van, amelyik kézre száll, de az sem az a simogatós, ölelgetős állat.

Ilyen feltételekkel 2 tengerimalac lehet a legjobb. Ha nem akarsz benti macskát, mert a benti cica is nagyon bújós, kedves, hízelkedő, a miénket az ágyból sem lehet kitiltani.

2020. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Cicát szívesen tartanék, de csak a szobámban lehetne. Az pedig kicsi hely neki.
2020. aug. 21. 12:56
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
1. vagyok írtam is a hüllőkhöz hogy "ők se bánják ha kiveszed őket" de pl nekem egy nagyon bújós leopárdgekkóm van,csak onnan jött az ötlet. De leginkább a nyuszikat/tengerimalacokat ajánlom.
2020. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

A macskák közt lezs olyan amelyik bújos.

Csak talald meg melyik az.

2020. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Vadászgörény
2020. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Igen, nyuszi vagy tengeri malac.

De mindenféleképpen tenyésztőtől és 2 kell belőle mivel társas állatok.

Nyuszinak a hely: 120×50×50

Tengerimalacnak a hely: 100×50×50

2020. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Én elengedném ezt az ölbevevés dolgot a helyedben. Mivel a szüleid ezekszerint nem fognak segíteni neked ebben a dologban (anyagilag se?), így azok az állatok, amik meg lennének ölben (kutya, macska, esetleg nyúl, bár nem annyira, görény) túl nagy falatok egy gyereknek. Nem írtad hány éves vagy, de a megfogalmazásból az jön le, hogy függsz a szüleidtől.

A macskának, kutyának tényleg kicsi az egy szoba. A nyuszi nagyon érzékeny állat, nagyon nem ajánlom ilyen körülmények közé. Tavaly a miénknek a két napos kórházi ellátás 48ezer forint volt, de már csak egy oltás is 5000 körül van. Sok pénz. Sok foglalkozás.

Tengerimalachoz nem értek, de ott is hagynak ám ilyen összegeket az állatorvosnál simán.

Én a patkányt tudnám elképzelni. Nincs olyan nagyonnagy helyigénye, nagyon szociális és intelligens. Nem büdös, mint az egér, persze takarítani kell. Ölbe venni a szó szoros értelmében nem tudod, mert kicsi, de szeretnek az emberre mászni. Ismerősömnek a nyakán, vállán kapaszkodva utazott.

2020. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Bizarrul hangozhat de én is a patkányt mondanám. Idomítható is apró trükkökre stb. Olvass utána :)
2020. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Ha a körülményk engedik, akkor egy kiskutya. Valami kistestű, olyan amelyiknek nincs nagy mozgásigénye, tehát elég naponta levinni sétálni. Vagy ha van kert, akkor egy kisidőre kiengeded. Hidd el a kutya nagyon hozzád fog nőni, főleg ha még kicsi mikor megveszed/örökbefogadod. Nem hiába mondják, hogy az emmber legjobb barátja. Mopszot, pomerámiai törpespiccet, francia bulldogot, vagy valami hasonló kutyust ajánlok. :)
2020. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!