Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A tengerimalacok ehetnek...

A tengerimalacok ehetnek bolti zöldséget/ gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Valahol azt írják, hogy csak akkor adjunk nekik ilyet, ha biztos, hogy nem permetezett, viszont pl. angol videóba egy temgerimalacos csajnál láttam, hogy egy supermarket polcairól válogat zöldséget nekik.

2020. szept. 2. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Be kell nekik vizezni
2020. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Míg voltak malacaim, mindig olyat kaptak, amit jó eséllyel permeteztek. Egyiküknek se volt soha semmi baja tőle, de ha félsz, vehetsz bio zöldséget is, vagy felcsaphatsz hobbikertésznek, és termeszthetsz nekik.
2020. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
na jól vagyunk, az állatokra már jobban vigyáznak a gazdáik, mint magukra...
2020. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan. Mi is bolti gyümölcsöt és zöldet adtunk nekik. Vígan megették és semmi bajuk nem volt. Viszont a k-betűsöket (káposzta, karalábé, karfiol, stb.) kerüljétek, mert felpuffadnak tőle.
2020. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
És a salátát is kerüljétek, mert rengeteg vegyszert felszív.
2020. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Az attól függ!

Milyen az a zöldség/gyümölcs:

Génmódosított vagy nem génmódosított.


Génmódosított dolgot nem adnék a szeretett állatomnak...

De ez csak az én véleményem.


Ha szeretnél bővebb véleménykifejtést a témával kapcsolatban, akkor íme egy cikk:

[link]

2020. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm aki értelmes választ adott! Azt tudom, hogy a saláta és az uborka nagyon beszedi a vegyszereket de akkor a többit amit ehetnek (pl.répa,alma...) adok nekik boltit is. Eddig csak házit kaptak mert rokonainktol mindig kaptunk de hát télen ez nem lesz..
2020. szept. 2. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

5-ös, a mieink salátát is kaptak. Sosem volt semmi bajuk tőle.

1-es, nem kell bevizezni nekik a zöldsdéget. Mivel a zöldség eleve tartalmaz vizet. Hahó, biológia!

2020. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1-es: sőt! A vizes zöldségtől fel is fújódhatnak
2020. szept. 2. 21:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, idióta kolléganőm az aranyhörcsögnek adott vizes nyers káposztát. Azt mondta, hogy olyan vicces, ahogy fingik tőle. Én meg mondtam neki, hogy szegény kis állatnak fáj a pocija, mivel fel van fújódva és valszeg görcsei vannak. Ez pedig állatkínzás, de csak röhögött rajta. Nem nagyon érdekelte, elvégre "csak egy hörcsög", hogy őt idézzem. Ilyet nem lehetne, se vizes zöldet, se k-betűs zöldséget adni neki. Nem tudom, mit szólt volna, ha neki adnak olyat, ami puffasztja. Valszeg azt már nem találta volna viccesnek.
2020. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!