Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lenne akkor, ha egy állat,...

Agnarr kérdése:

Mi lenne akkor, ha egy állat, például mondjuk egy oroszlán emberi formát öltene (azaz átváltozna)?

Figyelt kérdés
Tudom jól, hogy a kérdésem teljes mértékben csak fantáziálgatás és hogy nincs benne semmi komolyság látszólag, de kérlek, ne vedd poénra a dolgot és csak akkor válaszolj, ha tényleg elgondolkodtál rajta, és van egy jó elképzelésed, mert engem már nagyon régóta foglalkoztat ez a kérdés, és szeretném ha komolyan vennék. Köszönöm:).

2020. szept. 18. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát.Ember lenne nem pedig oroszlán?

Nem értem a kérdésedet.

Milyen értelemben érdekel,hogy 'mi lenne'?


Értelmi szintje milyen lenne? Mint egy oroszlánná butított emberé,nem tudna kommunikálni,elég bénán nézne ki egy fújtató,morgó,bömbölő négykézláb ember.

Biológiailag? Gyors átváltozás esetén darabokra törnének a csontjai,mert hirtelen itt-ott nyúlik/össze megy,formálódik,szilárd dolog ilyet nem tud főleg gyorsan ezért törne.

Bőre tiszta stria lenne,helyenként elnyúlt lenne és alighanem szőrős vagy helyenként szőrös ameddig le nem hullik róla az összes.Nem lenne valami szép látvány.Simbából nem lesz csak úgy hipp-hopp Brad Pitt.

egyéb most így nem jut eszembe,de kicsit konkretizálhatnál :D

2020. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát tulajdonképpen arról lenne szó, hogy milyen lenne a viselkedése, az intelligenciája, hogy tudna-e beszélni, vagy ha nem, meg lehetne-e tanítani. Vagy például, hogy mennyire látná még oroszlánként a dolgokat? Vajon megpróbálná levadászni az embereket, vagy a látványuk az immár emberi agyában nem vacsora, hanem társak képét vetítené, mint ahogy egy oroszlán oroszlánagyában egy másik oroszlán látványa nem vacsora, hanem fajtárs képét vetíti.
2020. szept. 18. 22:36
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Túl sok furry hentait néztél.
2020. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ember első sorban nem vacsora az oroszlánoknak.Ahogy a hiéna sem,mi számunkra úgymond ellenségek,más ragadozók vagyunk akiktől védeniük kell a falkát.Persze,ha már megöltek nem kizárt,hogy meg is kóstolnak,de nem az élelem szerzés az elsődleges oka ennek.


Ha az oroszlánból lett ember emberi intelligenciát,emberi agyat kap akkor végülis meglehetne,ez függene az egyedtől is,hogy hajlik-e rá,meg persze attól is,hogy mennyire változik ez a változás.Egy teljesen alap mai emberré alakulás akár végződhetne jól is,de kaphatnánk is egy elmebeteg,oroszlánként gyilkoló embert is.

Nem értene minket,hiszen attól,hogy emberré válik még angolul,magyarul (stb) nem tanulna meg,és mivel nincs olyan ember akivel szót ért,akire oda figyelne anélkül,hogy el akarná harapni a torkát aligha lehetne.De ez megint egyed függő is.

2020. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem olyat még nem láttam.
2020. szept. 18. 22:42
 6/14 A kérdező kommentje:
De szerintem talán az lenne a legérdekesebb, ha megtanulna beszélni és önmagát kifejezni, és ha megkérdeznénk, hogy mit gondol rólunk, emberekről. Abban szinte biztos vagyok, hogy gyengének és kiszolgáltatottnak érezné magát az új testében a korábbihoz képest.
2020. szept. 18. 22:48
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, hogy milyen értelemben lép fel ez az "átváltozás".

Mivel ilyenre még nem volt példa és a közeli jövőben nem is igen lesz, biztos választ nem kaphatsz.

Fontos tényezők: megtartja-e oroszlán emlékeit és ösztöneit; milyen korban lépne fel ez a jelenség; milyen közegbe kerülne; ember tudata lesz-e egyáltalán? Ha ezekre a tényezőkre leírod, hogy mi az elképzelésed pontosabb választ kapsz majd. Most megpróbálok leírni pár opciót, de lehet, hogy te nem erre gondoltál.

Ha elveszti oroszlán ösztöneit a vadászás, és az ezen nagymacskákra jellemző viselkedésnek nyoma sem volna. Ha megmaradnak az emlékei vonzódhat az állatokhoz, a vadonhoz.

Ha még kölyökként változik át könnyebb tanítani, mert fogékony az agy.Ha idősebb korban, akkor léphetnek fel problémák.

Amennyiben alkoholisták közé kerül, akkor a pia, mint olyan, bekerül az életébe és mértékeket nem ismerve halálra inná magát. Ha civilizált, értelmiségi, intelligens személyek közé kerül jómodorú úriember/hölgy válhat belőle.

Ha megkapja az emberek tudatát ugyanolyanná léphet elő idővel, mint bármelyik ember.

Mivel emberi teste lesz, megkapja az ember belső szerveit is, mint például a hangszalagokat. Tehát beszélni úgy tudna, mint bármelyik ember.

Az itt leírtak az én teóriám, semmi sem biztosított tudományos alapon, tehát senki ne vegye készpénznek!

2020. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze, hiszen erre senki sem tudhatja a választ. De engem nagyon foglalkoztat. Láttam egy csomó videót Kokóról, a gorilláról, akinek megtanították a jelbeszédet. Még ha nem is tanult meg parlamenti beszédeket mondani, de mégis, azzal, amit "elmondott", betekintést nyerhettünk egy állat gondolataiba. Valami olyasmibe, amit eddig még senki sem ismert, és sokan tagadják is a létezését. Volt neki egy gorilla mostohatestvére, aki egyszer furcsa, összefüggéstelen dolgokat "mondott", amiről azt gyanítják, hogy megpróbálta elmesélni, hogy az orvvadászok hogyan ölték meg az anyját.
2020. szept. 18. 23:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez sem egészen igaz,azaz állat is csak olyasmit tudott közölni amit az ember megtanított közölni.Ilyen formában minden állat képes emberrel kommunikálni.

A macska például csak az ember miatt fejlesztette ki a nyávogást,hogy közölhesse velünk,ha akar valamit,egymás közt nem nyávognak.Testbeszédet használnak amit mi nem értünk,vagy rosszul értelmezünk sokszor.

A kutya érti a testbeszédünket és a hozzá társított,tanult szavakat,de magát kifejezni nekünk nem tudja,vagy nagyon nehezen.


Ugyan így más állat is eltanul szavakat (madarak),jeleket és hangokat ezekkel ki tudják fejezni azt amit mi értelmezünk kezzel,ez egy ilyen oda-vissza folyamat.Mi sejtjük,hogy mit akarnak,ők pedig a reakciónk alapján társítják a cselekvésüket a mi reakciónkhoz.Így létre jön két külön faj kommunikációja.

(például,ha kettőnél többet brekeg a béka és azt hisszük éhes,megetetjük ezért mi megtanuljuk,hogy az etetési idő nekik 2-vel több brekegés az általánosnál,ők pedig megtanulják,hogy ennivalót hozunk nekik,ha ezt a brekegés formát használják-tényleg példa,csak kitaláltam,nincs ilyen,el ne kezdjétek lesni a békát).

2020. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, de Kokó nem csak annyit tudott, hogy ha éhes, akkor mutatni kell az étel jelet, és enni kap, hanem azt is mutatta, hogy vécéznie kell, és el is ment. Ezt nem azért csinálta, mert megtanulta, hogy akkor a gondozója csinál vele valamit, ami jó neki, hanem azért mert, közölni akarta. Ez szerintem már önkifejezés.
2020. szept. 18. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!