Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Koponya, csontváz sterilizálás...

Koponya, csontváz sterilizálása, hogyan kell?

Figyelt kérdés

Anno vettem egy kecskekoponyát valami ócskapiacon, és természetesen bevinném a házba is azt a koponyát :D Azonban mivel régen vettem, és csak most találtam meg a kamrában, nem emlékszem, és igazából nem is gondolom, hogy a tulajdonos akitől vettem az sterilizálta volna.

Szóval hogy tudnám, mi a menete egy koponya kifehérítésének illetve, sterilizálásának, hogy az ne legyen fertőző veszélyes, és rendesen a házban tudjam tartani. (természetesen néha megfogni) ?



2020. dec. 28. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A megtisztításához a főzést szokták ajánlani. Az szerintem elég.

A csont fehérítésére több praktika is van. Ha lúgos vízben főzöd ki, akkor is fehérednie kéne, de ha hipót használsz, akkor garantált az eredmény. Egyébként egy régi koponya már nem lesz semmilyen szempontból "fertőző veszélyes", a főzés max a magad megnyugtatása miatt érdemes.

2020. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2020. dec. 28. 21:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából van rajta egy minimális szőrzet egy területen, úgy hogy nem tudom milyen régi :D
2020. dec. 28. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

1es vagyok.

Az rászáradhatott. Akkor már csak ezért érdemes kifőzni, mert az nem túl szép úgy. Utána meg tudod fehéríteni. Lehet hidrogén peroxidba áztatni, vagy hipóba. Utóbbinál vigyázni kell, mert tönkre teheti, ha túl sokáig hagyod benne. Elvileg lehet szódabikarbónával főzni is, de az nem mar úgy fehérre, mint a másik kettő.

2020. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

[link]



Csak nekem van meg ez a GOOGLE nevű kereső oldal?

2020. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Előbb kérd ki egy trófea kikészítő (preparátor) tanácsát, mert ha sokáig főzöd, esetlege lúgos körülmények között is, akkor a koponya csontdarabjai közötti porcos részek kioldódhatnak és szétesik az egész. Antikvár könyvek között is keresgélhetsz, valamikor (50 éve) én is átolvastam egyszer. A lúgos közeg kioldja a maradék zsiradékot, feloldja a fehérjéket, a hipó és a hidrogén peroxid meg kifehéríti.
2020. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!