Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen szabad csontjaik...

Milyen szabad csontjaik vannak az állatoknak?

Figyelt kérdés
olyan csontokra gondolok, amik nem kapcsolódnak közvetlenül a csontvázhoz, mint a nyelvcsont, ezen kívül még elvileg 6db kéne.

#állat #csont #szabad csont #nyelvcsont #csonttan
2021. febr. 20. 17:28
 1/6 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez állatfajtól, vagy éppen csoporttól függ. A kutyaféléknek például a péniszében is van egy csont, ami nem kapcsolódik a csontvázhoz. Vannak olyan békafajok, amiknek nincs nyelve, ezért nyelvcsontja sincs. Tényleg attól függ a dolog, melyik fajt, csoportot nézed.
2021. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
A háziállatok funkcionális anatómiája (regi.tankonyvtar.hu-n eklérhető) szerint a szarvasmarhának 3, a sertésnek 1 a húsevőknek 1, a tyúkoknak pedig 9 csontváztól független csontja van.
2021. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg állatfaj függő, de..

A lapocka kutyában, macskában, lóban, szarvasmarhában nem kapcsolódik csak inakkal és izmokkal a gerinchez. Bár mivel csontvázat írtál, lehet én értelmezem félre...


A szezámcsontok ugyanígy nem csatlakoznak közvetlen. (Legnagyobb szezámcsont a térdkalács, de ezen kívül kutyában ott van a fabella is, ezek ínba ágyazódott csontocskák.)


Péniszcsont szintén jó, amit az előző írt, bár ez csak hím kutyákban van így.


Talán esetleg az állkapocs, hiszen az is csak inakkal és izmokkal rögzített, de ennél több ötletem nincs.

2021. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szintén A háziállatok funkcionális anatómiájából: sertés ormánycsontja, marha os öraenasaléja, marha szívcsontjai, madarak elcsontosodott inai és a szemgolyóban lévő scleralis gyűrű.
2021. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocs, marha os praenasale
2021. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
Az állkapocs sok növényevő állatnál ízülettel kapcsolódik. De még a borznál is. Van egy borzkoponyám, és olyan erős ízesüléssel kapcsolódik, hogy nem is lehet szétszedni. Az első végtag pedig minden esetben csak izmokkal, és ínakkal van felfüggesztve a lapockánál. A térdkalács sem számít szerintem, mert az funkcionálisan része a csontváznak. (Embernél pl nem engedi, hogy a lábad előrefelé is hajoljon...többek közt). Szerintem a szabad csont alatt tényleg olyan csontok értendők, amik a csontváz mozgásában nem vesznek részt.
2021. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!