Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosin tanulók, ti hogy...

Állatorvosin tanulók, ti hogy küzdöttétek le tanulmányaitok során olyan látványt, ami pl. számotokra ijesztő volt?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy pl. mikor a szakmátok tanulása elején jártatok akkor biztos volt olyan látvány ami eltántorított titeket a szakmátoktól vagy legalábbis hosszabb rövidebb válságot okozott.


Mik voltak ezek és hogy sikerült leküzdenetek? Segítséggel vagy anélkül? Ha segítség nélkül, akkor hogyan? És ha segítséggel akkor évfolyamtársak segítségével vagy idősebb állatorvosin tanulók segítségével, vagy szimplán állatorvositól függetlenül barátok vagy család segítségével?


Mert olvastam, hogy van mentálhigiénés segítség az egyetemen tanulóknak, akiknek nem csak ebben hanem tanulási technikák elsajátításában is segítenek, illetve tanulótárs keresésére is van lehetőség valamint vannak csoportos csapatépítő tréningek is.



2021. ápr. 23. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédelmes videók. Na azokon én rendre sírok. Az anattal nem volt baj igazából eleinte csontok vannak, azok nem olyan megrázóak, utána izmok, kutyákon de nekem segít hogy nagy a tananyag így arra tudok koncentrálni amire kell és nem arra hogy egy kutya fekszik előttem. Nekünk az első bonc gyakon elmondták hogy nem baj ha valaki most rosszul lesz, az idő segít. Én nem lettem rosszul (max egyszer a szagoktól miközben a menstruációs görcsben haldokoltam) úgyhogy ebben nagyon nem tudok segíteni. Az mostanában jobban zavar hogy nincs jelenléti oktatás, ez nagyon megnehezíti hogy megtartsam a motivációm😔
2021. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nem kellett "lekuzdenem" semmit.

Egy kivetellel: a kotelezo vagohidi gyakorlatomra meg most is borzalommal gondolok vissza.


Pontosan milyen latvanyra gondolsz? Véres dolgok?

2021. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még az elején vagyok, de nekem alapvetően három mumusom van. A szem, a férgek és a szagok.


Semmi bajom a boncolással, nem ráz meg semmi ilyesmi, de a dögszagot meg a formalin bűzét nehezen viselem. Rágózok, meg szerencsére a maszk is sokat felfog, de nehezen szokok hozzá, mivel amúgy is az átlagnál erősebben érzek illatokat.


A szem az embernél is irtozom tőle (pl ha valaki lehúzza az alsó szemhéját, attól rosszul vagyok) így én szándékosan utánanézek mindenféle bizarr szembetegségeknek, hogy szokjam.


A férgek és élősködők meg még messze vannak, de velük is hasonló a helyzet. Ha van rá időm nézek videókat és hasonló.



Egyelőre mással nincs bajom.

2021. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmikre gondoltam, pl. de olyasmikre is, hogy konkrét gyakorlaton pl. műtét és sérült állat ellátása és stb. Pl. herélés.


Én egyszer láttam olyat agrár szakon levelezőn és nem kismalac volt, hanem kifejlett sertés, és nem érzéstelenítették, a másodiknál kimentem mert nem bírtam a látványt, és a visítást. Az állatorvostan hallgató évfolyamtársam aki sertés telepen is dolgozott, és emiatt tanult agráron is levelezőn, jött utánam, hogy jól vagyok-e.

2021. ápr. 23. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, biztos vagy benne, hogy ez neked valo, akkor?


En az elso eutanazianal meg sirtam, a masodiknal-harmadiknal is nagyon nehez volt, de egy ido utan valahogy megkemenyedik a lelek.

2021. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor akarta menni előkészítőbe, de miután ezt láttam képtelen voltam.


Hát amiket meséltetek valószínűleg nagyon nehéz lett volna nekem lelkileg, pedig 18 évig állatorvos akartam lenni. Ez már rég volt, csak kíváncsi vagyok ki hogy éli meg ott a tanulmányait. Hogy diploma előtt volt e olyan akinél válság volt, hogy elbizonytalanodott, pont ezek miatt és stb.

2021. ápr. 23. 20:10
 7/7 A kérdező kommentje:
*5-ös. Akkor akartam menni előkészítőbe
2021. ápr. 23. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!