Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megéri nektek a kisállatotokat...

Megéri nektek a kisállatotokat állatorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Olyan állatokra gondolok, mint pl.: hörcsög, tengerimalac, nyúl, papagáj, vagy hüllők, stb.

Szeretnék egy felmérést csinálni, hogy milyen ma a magyar felfogás, ezért szeretném, ha minél többen szavaznátok, arra amit igazából gondoltok.


2021. jún. 28. 19:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%

Én nem pontoztam le senkit, kívancsi vagyok hogy engem ki fog. De a kérdező írta hogy aki szerint nem éri meg,miért gondolja úgy. Az egyik én vagyok.


Első kisállatomat elvittem még - gyakori náluk a zsírdaganat... leműttettem. 50ezer forint volt már akkor + macera valami durva gyógyszert kellett szedetni vele amit nehez volt belediktálni. 1 év múlva visszanőtt. Második műtétre már nem vittem. Így is 11 évet élt.

Mostani kisállataimat ez alapján nem vinném, pláne hogy már az állatokba is tolják az antibiotikumot ami újabb betegséget okozhat.

Táplálékukra odafigyelek, sokat mozoghatnak szabadon.

2021. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mondjuk eddig csak a boámat kellett vinni. Nem tudom a hörcsögömet fogadnák-e.
2021. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%

Azon kívül hogy egy jóérzésű, egészséges empátiával rendelkező ember ezen nem gondolkodik el, és egyből viszi állatorvoshoz a kiskedvencét, sokan elfelejtik, de ez törvényi kötelesség! Biztosítanod kell a fájdalomtól, betegségektől mentes életet az állatnak, akiért felelősséget vállaltál.

Nyilván vannak néha bonyolító tényezők, de a kérdésre a válasz igen. Aki erre nemmel válaszol (akár mondjuk azért mert anyagilag nem tudja fedezni a költségeket), annak ne legyen állata véleményem szerint.

2021. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, a lepontozóknak ajánlanám: [link]

"Az állaton minden olyan beavatkozást el kell végezni, amelynek elmulasztása az állat fájdalmát, szenvedését idézi elő, az állatnak sérülést okoz, vagy az állat károsodásához vezet."

2021. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont most aktuális ez a kérdés, mert a hörcsögöm tegnap reggel zihálva vette a levegőt, nem fogadta el az inni- és ennivalót, ezért állatorvoshoz kellett vinni. Benttartották kivizsgálásra, több tízezer forint lesz (pedig nem vagyok milliomos), de nekem így tiszta a lelkiismeretem.
2021. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!