Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire tokos a csirke?

Miért ennyire tokos a csirke?

Figyelt kérdés
Márciusi csirkéim megértek a kopasztásra. Viszont iszonyú tokosak. 4 csirkét 6 órán keresztül pucoltam. Mi lehet az oka? A nagybátyám 3 hete amikor vágtam és az is ennyire tokos volt,azt mondta fáznak és azért. Ma azt mondta melegük van. Valakinek bármi hasznos tanács,hogy ne legyenek ennyire tokosak?
2021. júl. 16. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Vedlési időszakban vágtátok.
2021. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Márciust hogy érted? Márciusban keltek vagy márciusban vettétek?
2021. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hány hétig vedlenek? 3 hete is és ma is katasztrófa volt lekopasztani... Még maradt 20 db,de mondtam a férjemnek én biztos nem pucolom meg őket. Marad tyúknak akkor...
2021. júl. 16. 21:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Márciusban keltek.
2021. júl. 16. 21:23
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Elvileg 9 hetesen kezdik a tollváltást és a 12. hétre vége - ha intenzív tartási körülmények között vannak tartva.

Mivel etetitek, hogy tartjátok őket?

2021. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Van nekik óljuk,és egy elkerített rész az udvarban. Kukoricát kapnak már csak és minden nap zöldet,kenyeret... Májusban kaptak még 1 zsák nevelőt kukoricával keverve. Mostmár csak kukoricát kapnak.
2021. júl. 16. 21:48
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Akkor még jó sokáig nem fognak tollasodni, aminosavak nélkül nem megy a tollképződés.

Ránézésre milyenek? Hiányos a tollazat? A vedlés a nyaktollaknál indul, onnan megy végig az állaton.

2021. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát ezek csak kis házi pipik. Nem nagyüzemiek,hogy aminosav kelljen nekik. Amit tanácsolt a tápboltos meg aki kelteti nekem a csirkéket úgy etetem őket. Azt mondták táp már nem kell nekik. Ez a hiányos tollazat.. Ott hiányos nekik ahol nagyon tokosak. Például a combjukon. Az nagyon durván. De a nyakuk egyáltalán nem volt tokos.
2021. júl. 16. 22:08
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezt az aminosavat úgy értem,hogy nem szeretném minden féle tápokkal meg gyógyszerrel tömni az állatokat. Tudod,saját fogyasztásra minden mentesen. Az nem baj ha lassabban nevelkednek a kukoricától, akkor inkább még tényleg várok a további vágással. Már kel a többi kiscsibém is. Ezeket meghagyom tojni. Hátha...
2021. júl. 16. 22:13
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez most olyan, mintha te nem ennél mást csak egy bizonyos ételt - bármit is, garantáltan hiánybetegséged lesz idővel. Akkor szedegesd a tollakat egyesével az "egészséges" csirkéből, amelyik egyszerűen képtelen a tollváltás végére érni.

Az aminosav fehérjét jelent egyébként.

2021. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!