Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ásítás lehet "ragadós"...

Az ásítás lehet "ragadós" állatról emberre?

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem, miután valamelyik macskám ásít, én is érzek rá késztetést, de eddig csak arról tudtam, hogy két ember között figyelhető meg a jelenség.

2021. aug. 15. 02:06
 1/6 B2man ***** válasza:
89%
Az ásitó házikendvenc is kiválthatja a hatást...
2021. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nálam igen.:)
2021. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Én eddig nem tapasztaltam. De lehetséges, hogy egyes ember egyedeknél előfordulhat, hogy az állat kiváltja gazdájából a fáradságot és ásítani kezd.
2021. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
En már ha hallom H valaki asit, már akkor asitok. Allatoktol ugyanugy "elkapom", rohadt idegesítő amúgy :D most H írom is asitozom
2021. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Ez empátia kérdése, vagyis, az ember, aki érez empátiát más állatfajok iránt is, képes erre. Fordítva kevésbé, de elviekben ha te ásítasz és a kutyád is ásít, az valami nagyon jó eb-ember kapcsolat jele lehet.


Ezért van az, hogy aki nem reagál ásítással, ásítási ingerrel egy másik ember ásítására, az nagy valószínűséggel antipatikus, vagy pszichopata. Persze nem ez a módja a diagnosztikának.

2021. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kutyánál az ásítás nem elsősorban a fáradtság jele.Megfigyelheted te is,hogy ha a kutya stressz helyzetbe kerül ásít.
2021. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!