Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért sárga-fekete csíkosak a...

Miért sárga-fekete csíkosak a darázspókok?

Figyelt kérdés

Számos légynek és póknak van fekete és sárga vagy fekete és narancs csíkos mintázata. Ilyenek például a Magyarországon is élő zengőlégy-fajok és a darázspók.


A, Mivel ez a színkompozíció látványos és esztétikus, így akarnak tetszeni a fajtársaknak.


B, Ezzel a „ruházattal” könnyebben tudnak behatolni a méhek és darazsak éléskamrájába.


C, A szúrásuk miatt veszélyes rovarok utánzása megtéveszti és elijeszti a többi ragadozót.


D, Teljesen véletlen jelenség, hogy hasonlítanak az említett fajokra.


2008. dec. 10. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

A sárga-fekete színkombináció az állatvilágban azt jelzi a többi élőlény felé, hogy vigyázat mérgező vagyok ne egyél meg. Úgyhogy szerintem Cé válasz.


De mire jó ez, hogy leírod a kérdész és utána a választ is? Másokat akarsz próbára tenni, vagy vizsgáztatani? Vagy ezzel akerod a tudtára adni másnak, hogy te milyen okos vagy?

2008. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

Valószínűleg egy tesztkérdést másolt ide, aminek nem tudja a megoldását. Biztosan dolgozatot írnak a suliban.

2008. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
88%

Hali!

Nem dolgozat, hanem biológia verseny. Én is versenyzek ismerem a feladatokat. A verseny lényege, hogy a neten kutatni kell. Hát nem túl tisztességes ez a versenymegoldás. Le lehet pontozni, de én legalább nem csalok.

2008. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Végül is a neten kutat a megoldás után, nem?:)
2008. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
A neten kutat, csak nem ő, hanem az aki válaszol a kérdésre.
2008. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
SZIASZTOK! SZERINTEM EZ EGYELTALÁN NEM CSALÁS MERT NETEN KUTATOK, ÉS NEM PUSKÁZOK, EZ NEM DOLGOZAT.
2008. dec. 15. 13:16
 7/13 anonim válasza:
Ezt te kutatásnak nevezed? Bár lehet, hogy a te képességeiddel az oldalt megtalálni is nagy dolog volt.
2008. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

AZ ANYUKÁD!(mmint a kérdés írójának)

Ez az idei mozaikos verseny biológiai részének 2. fordulós kérdései...

a határidő meg jan.2

onnan tudom,hogy én is részt veszek rajta:D

és nehogy leírjatok vmi választ is ennek a....

mert ez...

áh,inkább felhúzom magam

u.i.:megfogom nehezíteni ám a dolgod,kedves versenytárs...

2008. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Utolsó válaszoló!

Egyetértek veled. Én is versenyzek. Annyiban javítanálak ki, hogy a beküldési határidő jan. 6. éjfél.

Remélem találkozunk a döntőben! Üdv.

2008. dec. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én is versenyzek. Elhiszem hogy dühösek vagytok rá, én is, de arról szegény anyja nem tehet, ne őt szidjátok! És tényleg január 6. a határidőő!! U-U ideje lassan elküldeni!:P
2008. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!