Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A házikedvencek személyisége...

A házikedvencek személyisége függhet a gazdi személyiségétől?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nálam minden állat nagyon kezes, és egyáltalán nem agresszív. Ez csak szerencse, vagy esetleg rajtam is múlhatott?
2010. szept. 1. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy rajad múlott, persze azért egy oroszlánnal nem próbálkoznék:)

De az állatok megérzik a gazdik hangulatát és rájuk ragad, így ha normálisan neveled őket akkor nem lesznek agresszívek, ilyen szempontból hasonlóak mint a gyerekek.

2010. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az állat személyesige mindig a gazdától függ (na jó ha csak nem pl egy hangyafarmról van szó, hanem valaki értelmesebb állatról :D). Nevelés... És igen, az állat hasonít a gadzára. Nekem az állataim óvatosak és bizalmatlanok az idegenekkel és nem pacsiznak le mindenkivel de velem 100 együttműködőek, mert én is ilyen vagyok és ezt várom el és ehhez nem elég a megfelelő fajtát választani.
2010. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Múlik bizony a gazdin, nagyon is, mennyire türelmes, mennyire ötletes, mennyire trükkösen bánik az állataival, mennyire figyel oda rájuk.


Nimfákat tenyésztek (kicsiben, mert nincs sok madaram a nagy tenyésztőkhöz képest), és nemrég került hozzám egy gyönyörű hím, akinek elég jó dolga volt, de különösebben nem tudott közel kerülni a régi gazdájához, csak odáig jutottak, hogy rámászott egy fakanálra, és így engedte közel a gazdit, de más közelséget (pl. simogatás vagy kézre állás) már nem fogadott el. Nem sokkal azután, hogy hozzám került, nekem a fakanálról már rámászott a kezemre is, és megengedte, hogy simogassam. Tudja, érzékeli, hogy odafigyelek rá, hallgat rám, figyel, ha vele foglalkozom, vagy hozzá szólok, de kénytelen volt azt is megszokni, hogy nem ő az úr (a régi helyén egyedüli madárként volt, és nem is tudom, nekem úgy tűnt, amikor búcsúzott tőle a régi gazdája, aki egyébként nagyon szerette, de nem tarthatta meg, hogy a madár a gazdi és nem az ember), és mikor ide került, sokszor éreztette is ezt a többi madarammal, erről leszoktattam, és most már békésen megvannak egymás mellett.

2010. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

akkor jól gondolom. bár nem tudom,l ehet, hogy tényleg csak szerencse. patkányaim vannak egyébként, ők már nálam születtek, nagyon kezesek, sose harapnak meg. a múltkor az állatorvosnak le kellett csípnie az egyik túlnőtt fogát, és még akkor se volt agresszív, csak elszaladni próbált meg :)

van egy cicám is, aki kandúr, bár nagyon korán ivartalanítva lett, na ő se agresszív soha. én nem tudom, hogy milyen amikor egy macska fúj, karmol, harap, mert tőle sose láttam ilyesmit. akkor se, ha rászólok, leszidom, stb. nagyon kedves állat, egy kis betyár, rosszgyerek, de nagyon kedves és mindig velem van, ha lehet.

2010. szept. 1. 23:28
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

igen

Murci ugyanis tetűs volt

2010. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

ha egy hajlékony, könnyen nevelhető, alkalmazkodó típusú kutyáról van szó, akkor igen sokat számít a nevelés.

olyan lesz, mint a gazdi. vagyis ha ideges, elmebeteg a gazda, a kutya is agresszív lesz, esetleg az ellenkezője, visszahúzódó. ha kiegyensúlyozott, a kutya is az lesz.


ha azonban akaratos, domináns kutyáról van szó, aki erős jellemmel született, nemigen számít, hogy a gazdi milyen típusú. mint ahogy a szélsőségesen félénk kutyák sem lesznek soha bátor ebek.


alakítani "csak" a közepes kutyákon lehet.

2010. szept. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
00:33 - Láttam én már nagyon hisztis szobacirkálót, egyébként a kérdés nem csak kutyákról szól, ha nem tűnt volna fel.
2010. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Állítólag igen, de remélem azért nem. A mostani kutyámat nem én választottam, nem volt beleszólásom, közös kutyának vetta a család, de valahogy az enyémmé vált. Ideges típus vagyok, ez a kutya meg detto letükröz. Ha kimegyek remeg az izgalomtól. Nem hozzám való, hiszen ideges emberek mellé nyugodt kutya való. A következő kutyámat majd úgy választom ki, hogy annyira nyugodt fajta legyen, hogy a fajtájában aktívabb egyedek sem lesznek olyan aktívak hogy idegesítő lenne és reménykedem hogy nem igaz a mondás(a mostani az egyik legaktívabb fajta).

Amúgy sztem nem igaz, hiszen akkor fölösleges lenne fajtaleírsáokat írni, a kutya úgyis olyan lenne mindig mint a gazdája.Remélem.

2010. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

07:59


a "közepest" nem a méretre értettem. ha nem tűnt volna fel.

2010. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23:35 - A kérdező meg nem csak kutyákra értette a kérdést, ha még mindig nem tűnt volna fel... (a szobacirkálókat nem akaratosnak ismerik, azért írtam azt mellesleg).
2010. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!