Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek 6 végtagú...

Miért nincsenek 6 végtagú gerincesek?

Figyelt kérdés

A napokban ezen gondolkoztam.

A sárkányok jutottak eszmebe, akiket néha 4 lábbal és 2 szárnyal, másszor 2 lábbal és 2 szárnyal ábrázolnak.

Valahol azt hallottam hogy nem lehetséges hogy egy gerincesnek 6 végtagja legyen, ezért a 4 lábú sárkányok még távolabb állnak a valóságtól mint 2 lábú társaik.

Ez miért van így? Miért nem alakulhat ki 6 végtagú gerinces? Ennek van valamilyen genetikai, vagy evolúciós oldala?


Lehet hogy ez hülye kérdés, és nem igazán van rá válasz, de azért kíváncsi vagyok. Ha van bármilyen ötletetek azt szívesen meghallgatnám


Előre is köszi!


2021. okt. 27. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ezert baromsag az Avartaban levo allatok 6 labbal amig a na'vik csak 4 vegtaggal rendelkeztek
2021. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeruen nincs ra szükségük szerintem, 4 lab eppen eleg az egyensulyozashoz, futashoz. Kepzeld el ha a gepardnak 6 laba lenne, inkabb akadalyozna a mozgasban, mint segitene.
2021. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert felesleges a +2 lab
2021. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
És az Agip-kutya?
2021. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Ezért sincs evolúció!

Tervezetten van megalkotva minden!

2021. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem túl nagy koncentrációt igényelne az agy működésből.

Sok ember(agya) arra is képtelen GYAKORLÁS NÉLKÜL, hogy az jobb kezét balra forgassa míg a bal kezét jobbra egy időben(mintha ablakot/ tükröt törölnél le). Ami ennél nehezebb gyakorlat az az, hogy kiegészíted a kezeid forgását a fejforgatással hol a bal, hol a jobb irányba csinálsz fejkörzéseket és a kezeiddel folyamatosan tartod a tempót.


Dupla kezünk lenne akkor mindig összpontosítani kellene, hogy melyik bal vagy melyik jobb kezelőnkkel akarunk hozzáérni egy tárgyhoz mert ha véletlen mellé nyulunk akkor azonnal annyi lenne a'az egyik jobb/ bal kezünk egyikének vagy mind a kettőnek.

2021. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Előfordul olyan, hogy méhen belüli fejlődéskor két magzat összeolvad, ilyenkor lehet olyan, hogy pl. a megszokottnál több végtaggal születik egy egyed.
2021. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Grimfox ***** válasza:
100%
A mai gerincesek közös ősének négy tényleges végtagja volt, még ha rendelkezett is más mozgatható függelékekkel(úszókkal). A modern gerincesek csontvázán nincs is több "felfüggesztési pont", és sosem volt a közös ős óta. Amikor végtagvesztés történik, azaz egy állat végtagjai eltűnnek, mint a kígyóknál, a felfüggesztési pontok is csökevényessé válnak, de még így is megtalálhatók. Ez teljes mértékben genetikai eredetű, a plusz végtagok megjelenése egy gerincesen mindig fejlődési rendellenesség, vagy mutáció.
2021. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!