Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Élőlények felépítése?

Élőlények felépítése?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 14:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Növények...:D
2010. szept. 5. 14:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Bővebben?:-)
2010. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pl egy bármely virág felépítése:D
2010. szept. 5. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyökér-szár-levél-virág.

A gyökér vagy főgyökérzet, ilyenkor van egy nagy, erős gyökér, amit több kisebb mellékgyökér vesz körül, pl répánál. Vagy mellékgyökérzet, ilyenkor sok kis egyenrangú gyökérről beszélünk. Ilyen van a hagymánál.

Szár lehet elágazó, el nem ágazó, fás vagy lágy szár.

A levél lehet egyszerű, összetett, vagy többszörösen összetett. Lehet örvös állású, átellenes, vagy keresztben átellenes, szórt.

A virág csésze és sziromlevelekből áll, ezek a takarólevelek. Ha nincs külön csésze és párta, akkor lepellevéről van szó, ilyen van a tulipánnak. A növény lehet egylaki, ha porzós és termős virága/virágzata van, vagy kétlaki, ha a porzós és termős virága/virágzata két külön növényen van. Pl egylaki a tulipán, mert van porzója is, meg termője is, de kétlaki a páfrányfenyő, mert abból van porzós fa, meg termős fa. A virágban lehet még porzó, ez a hím nemű, pollent termel, azaz virágport. Lehet a virágban még termő, ez a nőnemű ivarszerv. Ha beporozzák a virágot, ennek a magházából alakul ki a termés zárvatermőknél. Nyitvatermőknél nincs termés, csak a termős virágzat fásodhat el, ez a toboz.

Virág egy darab virág, de ha a virágokból sok van egy helyen, akkor virágzatról beszélünk. Virága van a tulipánnak, de virágzata pl a gesztenyének.

2010. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az előzőnél jobban én se tudtam volna leírni:-) (bővebben?-es voltam:-)
2010. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!