Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Társasházba milyen állatot...

Társasházba milyen állatot érdemes tartani, ami nem macska vagy kutya? "Boldog" állatot szeretnék.

Figyelt kérdés

Olyan állatot szeretnék, ami nem érzi magát bezárva, szabadságától megfosztva egy kis ketrecben. Lehet, hogy ez így hülye kérdés. De fontos lenne, hogy ő is jól érezze magát, kicsit egymásra legyünk hangolódva, még ha olyan kapcsolat nem is tud kialakulni mint egy kutyával vagy macskával. Kutyára sajnos nincs időm, macska meg szintén nem arra való, hogy 45m2-en éljen a 6-ikon.

Erre melyik a legjobb állat? :) Hörcsög, patkány, bármi szóba jöhet. Nyúl gondolom nem, mert azok alapból mindnekitől félnek. Hüllő is lehet, veszélyes állat nyilván nem. Hal is lehet, bár szerintem nekik is nagy a szabadságigényük.



2021. dec. 5. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Hangya.
2021. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdésbe burkolod a macskások és a kutyások savazását, vagy tényleg tanácstalan vagy?

Ha nincs olyan kisállatféle amihez húz a szíved akkor mit vársz a vásárlástól? De inkább te mit adsz a kiválasztottadnak? Lehetőséget instagrammfotón való megjelenésre?

Ha halat akarsz azért, mert vonz az akvarisztika. Ez nem olyan, hogy "kéne már csinálnom valamit, megszámolom a sejhajomon a szőrt, vagy veszek tökmindegy milyen állatot."

2021. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ebből az elvből kiindulva semmit. Amúgy barátnőmnek nyula van 6 éve és tök jól elvan. Sokat jön megy a lakásban, jön TV zni, simiért, szóval tud kötődni, de elég hosszú életű. A patkány is hasonló. Egy punk csaj ismerősöm mindig vitte magával, sokszor ott aludt a buszon a kapucnijában. Esetleg kígyót lehetne még, illetve a hangya is jó ötlet ha szeretnéd őket megfigyelni.

A hörcsög meg hasonlók is akkor jók, ha rájuk szánsz egy falat, azt meg egy fotón láttam, hogy a fél falon több szinten voltak járatok, játékok, búvóhelyek, etetők, itatók.

2021. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1: Hangya esküszöm nem is rossz ötlet :) Tetszenek nagyon ezek a telepek, amiket tartanak otthon egyesek.


2: Senki nem akarja savazni a kutyás-macskásokat, családi házban vidéken van 4 macskánk. Éppen ezért tudom, hogy nem panelbe valók, se nekünk se nekik nem előnyös.


3: Köszi. A patkány tényleg ott aludt a csaj kapucnijában? És nem szökött el?

2021. dec. 5. 12:33
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

A macska teljesen jól el van lakásban, épphogy felelőtlenség kicsapni, hogy menjen a vakvilágba...

Viszont nem mindegy, mennyi időd van az állattal való foglalkozásra.

A nyúlnál ez, hogy félős, ez nem tudom, honnan jött a mondáson kívül. A nyúlnak viszont nagy a helyigénye, legalább párban kell tartani, hogy jól érezze magát, és nincs meg jól a ketrecben, minimum napi 3-4 órát kint kell lennie, de inkább többet.

Hörcsög elvan a ketrecben, de elég nagy ketrec kell neki, és egyedül kell tartani.

A patkánynak is nagy hely kell és igényli a törődést is.

Viszont ha ennyire nem tudsz semmit az állatokról, akkor ajánlott lenne először olvasgatni, aztán számba venni, hogy neked melyik jöhet szóba.

2021. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem inkább az jutott eszembe, nem szart bele a kapucniba?
2021. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Törpehörcsög. Csak sajnos rövid életűek. 2-3 évig élnek.
2021. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

4# De, pontosan azt csinálod, kérdésbe burkolva savazod őket, hiszen te tudod(!), hogy nem lakásba valók. Sunyi vagy kérdező.

Honnan tudod, hogy a négy macskád milyen boldogsági, egészségi fokozaton élt volna egy "panelben"?

Volt saját tengeretek vagy folyótok is a családi házban? Hiszen a halak szabadságvágya miatt sem jó lakásban akváriumban tartani.

2021. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Hörcsög az nekem van a Papagáj azt meg kitudod engedni rászáll a válladra azzal szorosabb lehet a kapcsolatod
2021. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Tengeri malac
2021. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!