Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A tehénnek vagy a macskának...

A tehénnek vagy a macskának van érdesebb nyelve?

Figyelt kérdés

#macska #tehén #érdes nyelv
2022. jan. 1. 12:32
A kérdező szavazást indított:
A tehénnek.
A macskának.
Fogalmam sincs.
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a tehénnek.
2022. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tehénnek
2022. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tehénnek.
2022. jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyalta már meg a kezem mind a kettő. Igazság szerint nem tudom eldönteni, melyik érdesebb.
2022. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Engem is nyalogatott már meg sokszor mind a kettő, de nekem mégis inkább a cicák reszelős kedveskedésű tisztogatása volt, néha szinte már fájóan, kellemetlenebb.

Ezért szerintem a macska nyelve érdesebb, mert ahogy annak most utánaolvastam:

"A cicák nyelvének felületét apró tüskék borítják, amelyek egy keratin nevű kemény, de rendkívül rugalmas anyagból vannak, és az emberi körömhöz hasonlíthatók. Ezek a tüskék befelé állnak, de minden irányban mozognak, így a nyelv simulékonyságával együtt hatékonyan szabadítják meg a házi kedvencek bundáját a csomóktól, az élősködőktől és a fellazult szőrszálaktól is, amelyeket a „serték” a macskák gyomra felé irányítanak."!

Valóban, a tehén nyelve is érdes, de szerintem annál, inkább csak a nagy mérete által megnövelt érzettel tűnhet beterítően smirglisnek.

2022. jan. 7. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!