Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutyákhoz és macskákhoz...

Balasa Bence kérdése:

A kutyákhoz és macskákhoz hozzá lehet szoktatni az "ellenségeiket", vagy a zsákmányállataikat kiskorukban?

Figyelt kérdés

Az idézőjeles eset alatt magát a két állatot értem, vagyis az állatok közt kiskorukban könnyebben alakulhat ki kutya-macska barátság?


A második esetre a tegnap a házunkban történt vicces jelenet miatt kérdezek rá:

Délután beengedtem egy kicsit a macskát, aki szokásához híven nem csinált semmi rosszat, csak járkált kicsit, aztán leült a padlóra. A következő pillanatban meglátta a két hónapja vásárolt hullámos-papagájokat a kalitkájukban, és mozdulatlanul figyelte őket, amíg rá nem szóltam (nem tudott volna kárt tenni bennük), a szemében megcsillant a ragadozó.

Aztán leugrott, és kikérezkedett.



2022. jan. 4. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A macskát a potenciális zsákmányállattal szerintem nemigen lehet biztonságosan összeszoktatni úgy, hogy egy légtérben, rács nélkül ellegyenek egymással felügyelet nélkül. Tehát a kismadarakat, rágcsálókat ketrecnek, kalitkának kell védenie. A macska ösztönösen viselkedik ragadozóként, nagyon ritka, hogy ellenálljon ennek a késztetésnek egy olyan objektummal szemben, ami potenciálisan a zsákmánya lehetne.


A kutyát és a macskát össze lehet szoktatni, kiskorukban könnyebb, de felnőttként sem lehetetlen, pl. nekünk is sikerült felnőtt kutyát felnőtt macskával. Ez utóbbi azonban nagyon függ az állatok konkrét habitusától, nem minden felnőtt kutyát nem minden felnőtt macskával lehet jól összeszoktatni.

2022. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

A macskát nem lehet összeszoktatni zsákmányállattal. A vadászösztön bennük van, természetétől függ, hogy milyen erősen. Nekem beszökött egyszer a macskám és nekiugrott a kalitkának. Fürdetőt leverte, de szerencsére a pintyek bent maradtak, így nem lett belőkül vacsora.

Kutyát macskával kiskorukban lehet szoktatni, de ez sem általános; másik macskát ugyanúgy megtámad.

2022. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Tudod vannak erre kísérletek alapvetően összelehet szoktatni őket, de egyetlen rosz mozdulat is kiválthatja bebőlük a vadállatot akárcsak belőlünk.

Íme egy kísérlet:

Egy hörcsögöt és egy rókát eggyüt neveltek amióta megszülettek, egymáson aluttak egymással játszottak. Lényeg a lényeg együtt jöttek meg. De eljött a pillanat amikor a hörcsög megijedt valamitől elkezdett futni a róka elött, ez a kulcsinger kiváltotta a rókából az öszönt, és hirtelen utánna rohant és bekapta.

Ezekkel a bizonyos kulcsingerekkel vigyázni kell ilyen esetekben.

2022. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Amint kilépsz a közeléből elveszik felőle az a passzív kontroll amit gyakorlsz rá akár kutya akár macska az állat.

Ösztön + préda = halál.

Ha ott hagyod egy légtérben egyedül őket több mint 50% hogy abból egyszer baleset lesz.


De zsákmány állatot nem nagyon tartunk macska mellett,kutya mellett pedig csak akkor,ha kombatibilis más állatokkal.

Vadász kutya pl nem véletlenül lett ösztön erős vadásszá nevelve,ha beraksz mellé nyuszit a játék hevében is megölheti.

Nem beszélve arról,hogy a nyuszinak se jó,ha ragadozó közelében van.Neked talán nem tűnik fel,de stresszelnek hiszen bármikor csattanhat rajtuk egy állkapocs.


Az interneten talált videók és happy endes sztorik is csak jól el kapott pillanatok eredményei.

Alapvetően mindig max felügyelet mellett rakunk kisállatot ragadozó mellé.

2022. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

De alapból sem tartanék ennyire különböző állatokat együtt,egy légtérben,főleg szűk légtérben.(már pedig egy max 50-80nm-es lakás igen csak szűkös a normális esetben kilómétereket repülő papagájnak és a több kilómétert naponta bejáró macskának)

Nem vagyok híve a mini állatkert nyitásnak.

2022. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Kutyat egyszerubb, volt nekunk is olyan kutyank, aki egyutt szaladgalt a kacsakkal, vagy nyuszival, egy talbol evett a tyukokkal, de amugy is nagyon jambor volt mindenkivel. Most van egy olyan kutyam, aki bar felnottkent kerult hozzam, de mar levadaszta a szomszed macskajat (a macska jott at az udvarunkba), illetve a sajat tyukok kozul is egyet, es el is keztde megenni, addig eljutottam vele,hogy amig ott vagyok a kozelben, nem akar levadaszni mas allatot, de egyedul sosem hagynam oket, de egy gyik lattan is rettenetesen beporog. Na macskakban altalanossagban erosebb az oszton, akkor is ha csak jatszani akar a zsakmannyal, le fogja vadaszni. A predanak meg mindegy hogy jatekbol, ehsegbol vagy eppen teruletvedo oszton miatt kuldik a masvilagra. Macskat "nevelni" nehez, ugyis a sajat feje utan megy.
2022. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem összeszoktatáson, nevelésen múlik hanem az alap természetén.

Az egyik macskám pl lesz4rja a hörcsögeimet. Egyszer kiszökött az egyik törpehörim amikor takarítottam a helyét. Kerestem mindenhol, az előszobában járkált. A cicám a másik szobából jött éppen ki, látta a hörit és lazán átlépett rajta, ment tovább. Nagy ívbe letojta.

Azóta lett egy másik cicám is, aki elől zárni kell a höriket külön helységbe, mert látszik hogy megenné őket.

2022. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ az állat természetétől, de macskából sosem fogod tudni teljesen kiiktatni a vadászösztönt. A házimacska nem az élelemszerzés miatt ugrik rá mindenre ami nála kisebb, hanem "ösztönszerűen" ha beüt nála az inger akkor ráugrik és harapja, pofozza, bár az elejtés módszertanát (fojtás) az anyja tanítja meg.
2022. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!