Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk szakszóval...

Hogyan mondjuk szakszóval azt, ha egy állat nem él Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mert ugye ami itt él eredetileg ,az őshonos. Ami betelepült az tájidegen. De azt hogy mondjuk másképp, amikor nem él itt, csak mondjuk Ausztráliában vagy É-Amerikában? Ezekre egy gyűjtőszó kellene.
2022. jan. 16. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ami nem őshonos az álltalában invazív,pl nálunk a bálványfa vagy szappanfa esete.
2022. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, csak egy gyűjtőszót keresek azokra az állatokra, amelyek nem élnek Mo-n egyáltalán. Pl. Emu, nagy-mara, szurikáta, teve. Tehát ezek nem ivazívak, nem élnek Mo-n. Faunaidegenek? Vagy mik lehetnek?
2022. jan. 16. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Invazív
2022. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem ivazív, mert nem Mo-n élnek. Invazív az teljesen más, azt azolra a behurcolt fajokra mondják, amelyek más őshonos fajokat szoríthatnak ki gyors és erőteljes terjedésükkel.
2022. jan. 16. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Invazív faj.
2022. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja értem a kérdést. De a nem őshonos megnevezés se az. Utána nézek majd hogy van-e ilyen gyűjtőnév.
2022. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én sajnos nem találtam rá
2022. jan. 17. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint arra vagy kíváncsi hogy pl. a nagy fehér cápa ami nem invazív (mert nem él meg édesvízben), meg nem is őshonos van-e rá külön kifejezés? Nincs. Egyszerűen azt írják "Magyarországon nem őshonos, természetes környezetben nem található meg".
2022. jan. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!