Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretném távoltartani a...

Szeretném távoltartani a szomszéd macskáját, mindent megjelöl. Szerintetek az ultrahangos macskariasztó hatásos lehet? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

2022. jan. 28. 08:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Tarts kutyát 😂 A mindenféle macska, nyest, vad stb. riasztó ultrahangos csodakütyük nem sokat érnek, max. nem megy az állat a közvetlen közelébe, de nem rakhatsz belőle három méterenként le egyet (kicsit drága lenne). Borsmenta, hagyma, citrusfélék (narancs, lime, citrom stb.) hatásos tud lenni. A levendula, kakukkfű, rozmaring sem rossz, de csak közvetlenül a növényt kerüli el attól még simán bemegy a kertbe. A legolcsóbb a citromhéj reszelten, a bibi hogy pár naponta állandóan fel kell szórnod vele a kertet / macska közlekedési útvonalát.
2022. jan. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

A kutya a legjobb megoldás, de nem mindenki teheti meg hogy tartson. Drága is a tartása, foglalkozni is kell vele..ugyanúgy sz4rik mint a szomszéd macska, rendezkedik az udvarban, stb.

Sokan ezért tesznek ki végső megoldásként mérget.

2022. jan. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
60%

Mennyi macskautáló van itt! Nekem sok macskám van és a következőket tapasztaltam: A macskák nagyon értelmesek és emberszerűek, különösen az érzelmi életük hasonló. Engem is zavarnak a szomszéd macskák, mert úgy gondolják, nálam van a menza. A macskák szolidárisak, még jeleznek is egymásnak, hogy van valahol ennivaló. Egy gyepes kert tulajdonosának, ha a macskákat nem utálja, de a gyepet védeni szeretné, azt javaslom, egy félreeső helyen alakítson ki egy kb. Fél négyzetméteres porhanyós talajt vagy finom homokot tartalmazó területet. A macskák csak végső esetben ürítenek fűre, vagy olyan helyre, ahol nem tudják elkaparni. A kutyáktól sokkal tisztább állatok. Van kutyánk is egy másik házunknál, de a kutyust tisztálkodni én még nem láttam. Ugyanakkor a rövid szőre öntisztuló. A macskák jóllakás után gyakran tisztálkodnak, mosakodnak.

De hogy valami hasznosat is mondjak, a macskáim itálják az esőt, a slagozott, permetezett vizet, észvesztve menekülnek. Ezért a mozgásérzékelős vízzuhanyt tartom a leghatásosabbnak a távoltartásukra. Egy gyepet amúgy is szoktak locsolni. Persze télen, fagy idején ezzel a módszerrel is lehet gond, amiről az eladók hallgatnak. És általában több készülékre is szükség van.

2022. jún. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
70%

Egyik megmérgezett, de még élő cicusomat elvittem az állatorvoshoz és azt mondta, fel lehet jelenteni a mérgezőt és megbüntetik. Persze nem tettem, mert ez csak egy lavinát indított volna el. Itt egy szakcég azt írta, igen komoly büntetés jár a macskák mérgezéséért. Még a saját macskától való, kihelyezéssel, elhagyással való megszabadulást is büntetik, nemhogy a gyilkolását. Szerintem a legjobb módszer a mérgező nevét és lakcímét átadni a német zöldeknek, ők tudják, mit kell tenni.

Egyébként a macska sikeresen szoktatható arra, hogy alomra végezze a dolgát, csak ez kerti cicusoknál ritka. De egy félreeső homokos részt biztos, hogy előnyben részesítenek.

2022. jún. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

5# és 8#. Ez a válasz nem megoldás. Oké, nem mehet át cicus. Gazdi nem fogja korlátozni. Inkább a "jogok" felidézése helyett gyakorlati intézkedések kellenek. Fű, elijesztés.

Én mozgasérzékelős sűrített levegő fújót tettem a mozgási utvonalukba. Attól betojnak és nem mennek arra többet

nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!