Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy panellakasban meghal a...

Ha egy panellakasban meghal a kiskedvenc állat, mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés

Én falun élek, és a kertben kapott a nyuszim egy kis sírt, de a városi emberek mit csinálnak pld a kutyával, macskával,tengerimalaccal?


Hova teszik a testet?


2022. febr. 7. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Mi kivittük a közeli erdőbe az elpusztult tengeri malackákat, és egy nagy fánál elástuk. Bármikor arra sétálunk, mindig eszünkbe jutnak.
2022. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Sokan eltemetik erdős részen, és vannak akik elhamvasztatják.

Én hamvasztattam. Van több cég akik ezzel foglalkoznak. Mobil hamvasztójuk van és az ország bármely területére ki lehet őket hívni.

2022. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Kifelejtettem, az állatorvosnál is ott lehet hagyni/le lehet adni, ő gondoskodik a test elszállításáról.

Bár gondolom erre viszonylag kevesen képesek.

2022. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

A többség sajna simán beteszi egy nylonszatyorba és kidobja a szemetes konténerbe... Ami nem csak etikailag aggályos, de elhullott állatot tilos is közegészségügyi okok miatt a háztartási, kommunális hulladékba helyezni.

Vannak kisállat temetők, de elég drága. Illetve vannak vállalkozások is amik elszállítják az elhullott állatokat (ez már olcsóbb, de ez sincs ingyen). Egyébként az önkormányzatnak lenne hivatalosan a feladata, de felszámít érte díjat.

2022. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi állatorvoshoz vittük, és ő szállíttatta el a kremóba.

Pesten a belváros közepében nemigen vannak erdőszélek, kocsi nélkül bárhova szállítani is érdekes lenne egy 40 kilós kutya merev testét... az is nagyon megviselt, hogy az állatorvosig el kellett vigyük.

Az meg szerintem morbid, hogy otthon tartsam az urnát. Tudom, hogy sokan csinálják, és ha valakinek ez könnyebbség, hát jó neki, én nem tudnám naponta nézegetni.

2022. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Közterületen tilos eltemetni pl erdőben,parkban stb.


Így ezek a lehetőségek vannak:


-Családi házban lakó rokon kertjébe temetni, vagy ha van valami telked akkor oda.

-Kisállat hamvasztás, erre vannak cégek, elhamvasztják az állatot és egy urnában visszakapod. Sajnos ebben már van tapasztalatom.

- Kisállat temető pl Budapesten van ilyen.

- Állatorvosnál hagyás, ebben az esetben egy közös hamvasztóba kerül a többi tetemmel.

2022. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Elképzelni sem tudtam, hogy van ez egy városban, hiszen rengeteg háziállat él ott is, tudom.

2022. febr. 7. 23:56
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Mennyibe kerül a hamvasztás,illetve a többi, körülbelül?

Csak érdekel.

Én Vajdasági vagyok,itt ahol élek,nincs ilyen,se temető,se hamvasztás.

Itt az a szokás,hogy elássák az emberek a kert végébe. Lehet a nagyobb városokba van itt is,nem tudom.


Nekünk tavaly előtt halt meg a cicánk,elástuk egy kis dobozba a kert végében,és mellé ültettünk virágot,ami tavaly kihajtott.

Ilyen 200km belül,biztos nincs nálunk ilyen,és olyat sem hallottam hogy ezt büntetnék

2022. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

8# vagyok.

Vannak olyanok is,akik a kukába dobják,vagy az út mellett kidobják sajnos.

Vagy elviszik a szemet telepre,van lehetőség ilyen is.

Amikor gyerek voltam,voltak lovaink 20 éve, és disznó vágás lett volna nálunk,de valami baja volt a disznónak,így elvittük a szemet telepre,ahol mindig sok roma (senkit sem akarok lenézni,tisztelem becsülöm őket,sok munka társam is van,egy elég komoly cégnél) és ők nagyon megőrültek neki :D

2022. febr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
8# vagyok,igen a lovaskocsival vittük el,és szinte oda se értünk, már veszekedtek a disznón :D
2022. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!