Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csontokat klórral is lehet...

A csontokat klórral is lehet fehéríteni?

Figyelt kérdés
Nyugalom, nem öltem meg egy állatot sem, az erdőben találtam egy csontot (szerintem birka lapockát), és szeretném megtisztítani. Már utánanéztem hogyan kell, de fehérítéshez mindenhol hidrogén peroxidot írnak. Nem jó helyette a klór?
2022. ápr. 4. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hirdogén peroxid zsírbontó is,azért írják, preparálás céljából.

A klór max fertőtlenít,fehérít.De amit nem látni,ki zsírdarabokat a peroxid jobban leviszi.

De lehet , ha pár napra beteszed egy hangyabolyra, akkor az is jó, a biológiai macerálás is bevett módszer.

2022. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát zsír nem nagyon van rajta, elég régi, meg én azt találtam hogy a fehérítés előtt mosogatószerbe kell áztatni kb. egy hétre, az leszedi majd az összes zsírt. Ha csak fehérítésre kell, akkor jó lesz a klór?
2022. ápr. 4. 13:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Klórod nem hiszem hogy van, max hypo.


Amúgy az ilyen talált csontokat nekem a hypo szépen kifehéríti, már amennyire lehet, olyan nem lesz mint a csempe, de egy szép csontfehér árnyalat elérhető vele. Érdemes előtte egy normál kefeléssel megtisztítani a dolgot, ázzon minimum 12, de inkább 24 órát nyugodtan, ha nagy csont.


Ha küldesz képet, segítek megállapítani, hogy mi találtál.

2022. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne klórral csináld, hanem peroxiddal. Alaposan tisztítsd meg, kis lángon főzd 6-12 órán át (a csont vastagságától, formájától függ mennyi ideig kell), hogy a kollagén-tartalom kifőjön belőle. Utána jöhet a peroxidos fürdő.
2022. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es nem friss csontot értelmetlen főzni, ha már mindent leettek róla a szaprofiták.
2022. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Nátronlúgban szokták főzni. Hidrogénperoxidot kapsz a fodrász boltokban, ne molyan nehéz beszerezni. Vagy az Azúr vegyszerboltban, Bp-en
2022. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!