Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Láma tartás. Ez lehetséges lenne?

Láma tartás. Ez lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítsetek! Én 16 éves vagyok és a 8 éves kistesóm nagyon szeretne egy Lámát! Mindennap sír és mondja hogy szeretne, de Anyáék nem engedik, mert emeletes házban lakunk. Ez oké, nyilván lakásban nem tarthatjuk. De most felmerült, hogy mi lenne, ha a közeli Lovardában tartanánk, ott van bártartás lovakra, szerintetek egy Lámát bevennének oda? Így talán megengednék Anyáék! És mennyit kell foglalkozni a Lámával, mert én szívesen segítek tesómnak a Lámával de 2 év múlva 18 leszek és akkor külföldön akarok tovább tanulni és a kistesómra maradna a Láma gondozása!
2022. ápr. 17. 05:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt vegyétek figyelembe, hogy a láma köp. No és a szeme sötétkék.
2022. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze,és a szomszédok akarnak is a közös kertben/szét választott apró kertekben lámát szagolni.Az bűzzel jár.Nem tarthatsz akármit akárhol az ilyenhez nagyon toleráns szomszédok kellettek 10-es.

Én legalábbis nem akarnék a kert kapcsolatos házban szomszéd lámát.Sem közös,sem kis elválasztott kertben.Tartson ilyesmit az akinek van erre rendesen helye.


Ezt a "kell a gyereknek ezért veszek" hozzá állást amúgy sem szeretem,pedig nekem is van 2 kisgyerekem.Most ha cápát vagy delfint akar ásol egy kis medencét neki vagy mi? Nem ettől jó szülő valaki..

2022. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb meg dinoszauruszért fog sírni, ha a láma megvolt. Két napig sem érdekelné. Kedves dolog, hogy örömet akarsz szerezni a kistesódnak, de az igazság az, hogy kb. 16 éves kor alatt a gyereknek szerzett állat a szülő nyűgje lesz. (aki azzal jön, hogy neki kisgyerek korában is volt ilyen-olyan állatja, és maga gondozta, az a kivétel.) Őket kell megkérdezni, hogy két év múlva akarják-e majd egy láma alól lapátolni a sz.rt, meg járni hozzá a lövi a ápolgatni a lelkét, mert a tesód nem fog foglalkozni vele. Ha ők azt mondják, hogy van kedvük, nyert ügyetek van. Ha nincs, felejtsd el ezt az örültséget.
2022. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadják be lovardába, teljesen más egy láma tartási igénye, sem a takarmányozására, sem a gondozására, sem a lovakkal történő összeszoktatására nincsenek felkészülve.

Ha a 8 éves kistesód legközelebb elefántot kér akkor meg azt akartok neki venni??? Vannak lámafarmok Magyarországon, látogassatok meg egyet és ha megbeszélitek a gazdával akkor majd eljátssza (néhány bankóval megolajozva a dolgot) hogy x láma a kistesódé.

2022. ápr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!