Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az éticsiga terjeszthet...

Az éticsiga terjeszthet betegséget?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a csigákat, amikor van rá lehetőségem, a kezemre rakom, és úgy nézegetem, de félek, hogy valami komoly betegséget is elkaphatok tőlük. Már próbáltam utána nézni interneten, hátha valamit megtudok, de egyelőre semmit sem találtam.

2022. ápr. 21. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezet mosol utána, és nem nyílt seben mászatod, akkor kutya bajod se lesz.
2022. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig mosol kezet utánuk, mielőtt a szemedhez, szádhoz - vagy ételhez, némi szervedhez nyúlsz, akkor megelőzöd az esélyét bárminemű betegségnek!
2022. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az éticsiga nyers fogyasztása okozhat féregfertőzést és agyhártyagyulladást. Nyilván megenni nem fogod és igen kicsi az esélye, hogy bármi bajod legyen belőle. Viszont csigázás után ne érj az arcodhoz, szádhoz és a kézmosás se maradjon el.
2022. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy idióta srác valahol külföldön,fogadásból lenyelt egy meztelen csigát.Nyaktól lefele lebénult,hátralévő életét tolószékben vegetálva fogja leélni.Határozottan nem veszélytelen heccből mindenféle csúszómászót összefogdosni.
2022. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 már leélte a hátralévő életét, ugyanis meghalt, nem csak lebénult. Valamiféle férgességet kapott el, ami általában enyhe lefolyású szokott lenni, de szerencsétlen gyerek esetében 420 nap kómával, utána teljes bénulással, végül halállal záródott.
2022. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A csiga bizonyos belekben és teljes testben (szemgolyó pl.) emberben és allatban (macska pl.) élősködő férgek köztes és terjesztő gazdája.


Részemről hozzá nem nyúlnék még a házához sem, biztos ami biztos alapon.


Te mindenképp moss bő vízzel utána kezet!

2022. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
A májmétely köztes gazdája, még általánosban tanultuk.
2022. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
A májmétely köztes gazdája a törpe iszapcsiga, nem az éti csiga.
2022. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
19%
Édes jó istenem, hálát adok az égnek, hogy 60 éve voltam gyerek, amikor még nem terjedtek mindenféle a természettel kapcsolatos rémhírek. Áldott emlékű nagyszüleim még úgy tartották, hogy egy gyereknek 7 kiló koszt meg kell enni, mire felnő, és semmi kivetnivalót nem találtak abban, ha az uzsonnára kapott zsíros kenyeret a trágyadomb megrohamozása, vagy hősies védelmezése közben fogyasztottuk el. Testközelből ismerkedtünk mindenféle 4;6;8 lábú, vagy lábatlan állattal, férgekkel, csúszómászókkal, hüllőkkel, kétéltűekkel, madarakkal, de soha semmi nyavalyát nem szedtünk össze tőlük. Szerencsére akkoriban még az illatszerlobbi sem volt ilyen erős, nem kellett mindenféle fényvédő vackokat magunkra kennünk (mint ahogy ma sem teszem, pedig szinte állandóan a szabadban vagyok), és noha játékaink mindennapos velejárója volt egy felhasadt lábszár, csontig horzsolt térd, vagy könyök, vérző kobak, a doki is csak szökőévente látott minket.
2022. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ok boomer értjük, régen minden jobb vót. Jobb volt tbc-ben vagy egy sima tüdőgyulladásban meghalni, ugye?
2022. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!