Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatod van és mennyit...

Milyen állatod van és mennyit költesz állatorvosra?

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

2 cicám van, idősek, ráadásul egyikük krónikus beteg.

Sokat. 😃 ugye 3 havonta a kontrollvizsgálat + vérvétel majdnem 30 ezer (és ez 6 havonta a másiknak is kell), félévente kardiológia vérnyomásméréssel majdnem 40, fogkőleszedés szükség szerinti időnként 25-30 ezer körül... És akkor még nem volt egyik cica sem rosszul, nem beszéltünk oltásról és féreghajtásról.

2022. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Macskáim vannak. Az utóbbi években minimálisat, évi párezer forintért fejenként kapja mindegyik a szokásos oltáskombót. Öt éve volt az egyiknek egy füldaganata, meg kellett műteni, meg ivartalaníttattam is mindhármat, akkor otthagytam az állatkórházban közel 200 ezer forintot.
2022. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Két juhász kutya és most csak 600 birka, Húsvétkor a többit elvitték az olaszok.

Az orvost ne akard tudni.

2022. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Van négy papagájom, nem ismerek állatorvost aki madarakat vállalna, szóval nulla forintot.
2022. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%
Van 2 tacskó egy husky meg egy németjuhász kutya a macskákat nem tudom mennyi kb 6-7 nem költök rájuk (csak ideiglenesen vannak nálam pár hónapig)
2022. máj. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Kutyám van, semmi baja, szóval csak az éves oltási díj.
2022. máj. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Kutya, nyuszik, papagáj, néhány baromfi. Szerencsére nem betegesek, csak ritkán megyünk állatorvoshoz. Kutyust évente visszük oltásra, akkor kap valami féreghajtót is. Már több, mint 10 éves. Egyszer volt komolyabb baja, akkor az nem volt olcsó. Több 10 e volt a kezelése.
2022. máj. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Kutya, most 6 hónapos, így egyelőre csak az oltás, élősködők elleni védekezés(havi 5E), és majd egy ivartalanítás hamarosan. Remélem egészséges kutya lesz.

Az előző kutyám sajnos beteges volt, több műtétja volt, majd az élete utolsó 2-3 évében lett egy szerzett betegsége, amit rendszeresen felügyelni, kezelni kellett. Rengeteget költöttünk orvosra, azt mondanám átlag havi 30-40 ezer volt ez a költség.

2022. máj. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Két kutyám van, most kölyökkorukban még az oltások, ivartalanítás miatt költségesebbek, havi átlag 20-30 ezret hagytam ott az állatorvosnál. Mióta megvannak az oltásaik, nincs orvosi költség sem és remélem egészségesek lesznek, hogy ne is legyen.


Ők az első saját kutyáim, anno szüleim kutyái sosem betegeskedtek. Egyszer-egyszer el kellett őket vinni röntgenre, de komoly költség nem volt. Szerintem ez annak is köszönhető, hogy jó tenyészetekből voltak a kutyák, jó genetikát örököltek.

2022. máj. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Van 1 kutya, 2 macska, 4 tengerimalac, 2 hullámos.

A kutya 5 éves, eddig 2-3 alkalommal kellett az oltásokon kívül menni, de egyik probléma diagnosztizálása és kezelése sem volt drága. Ott van még az élősködő elleni szer és parlagfűallergiás, így évente kb 2 hónapot szed allergia elleni szert, na az drága (majdnem 1000 ft/nap), igaz, ebből lenne olcsóbb készítmény is, csak ez jobb és nem jelentkeztek mellékhatások.

A macskákat oltatjuk, ezen kívül 10+ év alatt 1-2 alkalommal volt problémájuk, egy volt drága (mert hosszadalmas volt, infúziós kezelésre kellett járni velük) Viszont az egyik diétás tápot eszik, az nem olcsó.

A tengeriamalacok közül az egyiknek volt egy apróbb műtétje, amikor befogadtam, de nem volt egy anyagi összeomlás.


Összességében nem érzem azt, hogy túl sokat kellene állatorvosra költenünk. A tartási költségek sokkal magasabbak, de megéri.

A madarakkal sosem volt baj.

2022. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!