Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kukacok a kinti pottyantosban...

Kukacok a kinti pottyantosban szerintetek meg fertőzhet egy embert onann lentről? Látom egyre több van?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van még ilyen régi kinti wc és nem tudom hogy egészséges e ha ilyen rengeteg kis kukacok, giliszták úszkálnak benne.mivel a lányom néha át szokott menni játszani a gyerekeikkel......:/
2022. máj. 31. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Azok légy lárvák. Nem bántanak senkit, nem fertőző. Ha zavar, akkor egy vedér fűrészporral el lehet tüntetni. Mondjuk szerintem már ki kéne takarítani, meg kimeszelni.
2022. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ki van meszelve és most volt ki takarítva állítólag.

De köszönöm a válaszod. Akkor meg nyugodhatok...hogy nem fertőzöek.

2022. máj. 31. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Menj és vegyél KLÓRMÉSZ, klórmeszet.


Fehér por, erre való!!

Háztartási boltban.

2022. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Be kell szórni vele lent a cuccot.
2022. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem nallam van ez de szólni fogok nekik hogy vegyenek köszönöm :)
2022. máj. 31. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyszer a szobában is lett ilyen, a teknősök homokjában (azon a részen, ami nincs folyamatosan víz alatt). Sajnos előfordul, valóban légy lárva. Nem kell hozzá még koszosnak meg elhanyagoltnak sem lenni.

Ki kellett cserélni az egész homokot, illetve inkább máshogy oldottam meg, hogy ez ne fordulhasson elő többé.

A pottyantóst pedig ki kell takarítani úgy, ahogy fentebb leírták.

2022. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6# köszönöm a válaszod
2022. máj. 31. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég kevés "kukacot" ismerek amelyik ugrani tud. Ahogy fent is írták klórmeszet kell bele önteni. Egyébként a házukban nincs benti WC?
2022. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/de van. Csak a gyerekek általában mindig kint játszanak és így van néha hogy oda megy a lányom wcre. De persze azóta már meg tettem a lépéseket. Mar nem mehet kinti wcre.
2022. jún. 6. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!