Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok tudnak egymással...

Az állatok tudnak egymással kommunikálni?

Figyelt kérdés
Például van két ķutya. Ha egymást ugatják, akkor úgymond beszélgetnek? Megértik egymást?

2022. júl. 24. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze
2022. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Sőt, még egymás ürülékét is meg tudják szagolni és leszűrik belőle a másiknak a fél élettörténetét állítólag. Szóval a kaki is kommunikációs eszköz.
2022. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
igen. én meg is értem őket.
2022. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan fejlett módon, mint mi, tehát ne úgy képzeld el, hogy elmesélik egymás napját meg véleményeket osztanak meg és vitáznak az aktuális politikáról, hanem azt fejezik ki, hogy épp mit éreznek: ideges ugatás, félelmet kifejező ugatás, fenyegető ugatás, örömugatás, valamit jelző ugatás meg ilyesmi.
2022. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen tudnak, még a rovarok is "kommunikálnak" egymással, főleg a rajban "dolgozók" ld. méhek, hangyák. Nyilvánvalóan nem túl magas röptű társalgást folytatnak a relativitás elméletről.
2022. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy szörnyű, szomorú példa. Vágóhídra vitt állatokat mutattak a videóban, hallották, ahogy társaik visítanak, kétségbeesett szemekkel nemcsak a marhák, de még a libák is képesek voltak sírni, könnyezni, mert tudták, hogy ha a társaik így rikoltanak és nekik sincs hová menni, akkor ugyanilyen kínok között lesznek ők is megölve.:(


Nem vagyok vegán, nem is leszek. De addig a videóig nem hittem, hogy képesek az állatok ilyen szintű pszichés kínra sírással reagálni, mert ilyet nem láthattam nyilván. Szóval persze hogy értik egymás kommunikációját!


És még egy megható videót láttam húsevésről. Anyuka kisfiának azt mondta egye meg a husit, a kisfiú meg megkérdezte miért van ott, az anyuka megértette, hogy ő azért halt meg, mert nekünk, embereknek meg kell őt és társait enni. Erre a gyerek ilyesmit mondott: "de semmilyen állatnak nem lenne szabad meghalnia, hogy mi együnk. Anya, miért sírsz?" "Semmi, kicsim, csak olyan szép dolgot mondtál, hogy meghatódtam." Még most is könnybe szökik a szemem, milyen csodás gyerekek vannak a világon.

2022. szept. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!