Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állat kertből ha el viszik a...

Állat kertből ha el viszik a majmot pl gorilla akkor a többi majom pl gorilla azt hiszi meghalt és meggyászolja vagy meg értik csak másik állat kertbe vittek?

Figyelt kérdés

#Másik állat kert #Majom pl gorilla
2022. júl. 24. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatok csak akkor értik a halál koncepcióját, ha látják az adott állatot meghalni. De ha nincs ott, és hiányzik nekik, akkor ugyan úgy lehetnek melankólikusak, és idő kell mire megszokják a helyzetet.
2022. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem néhol a majmoknak szerveznek videóhívásokat a másik állatkertbe elvitt rokonaikkal, így tovább tarthatják a kapcsolatot. Némelyik gorilla még kisebb ajándékot is küldhet a "szeretteinek" vagy nevezzük akárhogy. Szóval nem ennyire borús a helyzet.
2022. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Lövésük sincs arról hogy állatkertben vannak csak azt érzékelik, hogy hiányzik valaki a "csapatból" és elkezdik keresni. Utána tudomásul veszik, hogy nincs ott.

Gorilla... nem csapatban élnek.

2022. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gorillák csapatban élnek, az az orángután amire te gondolsz
2022. júl. 26. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

A majmok szerintem jobb helyesírók, mint te.

Az állatkertben született állatoknak mondhatni „természetes” élettere az a környezet, ahol vannak. A hierarchiák itt is ki tudnak alakulni. Egy vezető eltűnése nagyobb zavart okoz, mint egy egyszerű tag.

Az állatoknak meg van a magukhoz való esze, de nem képesek elvonatkoztatni. Az van, amit látnak. Az élet végességéről sincs fogalmuk. A fenyegető veszélyt érzik, és ösztönösen reagálnak. Nem, nem gondolkodnak, hogy na most az egy éhes ragadozó, vagy egy lombos fa, vagy bicikli. Le van kódolva ösztöneikben, vagy tapasztalás. Minimális szintű tanulás van az állatoknál is, de merőben más, mint az embernél.

Ha eggyel kevesebben lesznek, nem gyászreakciót vált ki, hiszen az nincs náluk. De egy ideig hiányozni fog, mint ahogyan a szabadságon lévő ápoló is hiányzik.

És tudom, le leszek nullázva, de az ember hal meg. Állat elpusztul, megdöglik, kimúlik stb.

2022. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!