Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az nagy baj, hogy én nem...

Az nagy baj, hogy én nem tudom hogy melyik az őz és melyik a szarvas?

Figyelt kérdés

Már sokszor próbáltam megtanulni, de sosem sikerült.


Mostmár úgy vagyok vele, hogy lehet hogy el kéne ezt engedni…


Szerintetek nagy baj?



2022. aug. 3. 08:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Őz a pöttyös , szarvas az agancsos
2022. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Amit a legtöbben hinni szoktak, hogy az őz a nőstény és a szarvas a hím. De nem így van... Két külön állatról beszélünk, és mindkettőből van hím és nöstény külön.


Az őz jóval kisebb, vékonyabb a feje, és az őzbak is nagyjából pont akkora és pont úgy néz ki, mint a tehén, csak van a fején két semmiség. A szarvasnál a tehén feltűnően nagy, széles a feje, hosszúak a lábai...(az őzhöz képest) És a hím többszáz kilós és hatalmas agancsot visel.

2022. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Férjem sem tudja, pedig 45 múlt és az egyik kedvenc állata. :D

Naés.

2022. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

“ Őz a pöttyös , szarvas az agancsos “


Tehát akkor ez egy őz?


[link]


(Nem mert szarvas és még csak nem is kölyök)

2022. aug. 3. 09:07
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Sose legyen nagyobb problémád!
2022. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy ilyet (őz) [link]


Vagy ilyet (szarvas) szoktam látni… [link]


Ami élőben nekem szembetűnő, hogy a füleik nagyon nagyok, a színűk a barnának ez a kicsit sárgás árnyalata, olyan rövid a szőrük, hogy nem látszanak külön a szállak, hanem teljesen sima a felületük… Utóbbi mintha a szarvasra lenne jellemző, nem?


És így szökdécselve közlekednek.


Eddig láttam vagy hatot, az elmúlt pár napban kutya sétáltatás közben, de ha szarvas, akkor mind nőstény volt… Ez mennyire reális?

2022. aug. 3. 09:19
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
4# Nem, ez egy szikaszarvas tehén. Ilyet nem nagyon fogsz nálunk látni, mert vietnamban őshonos. (Csak kis létszámban telepítik Európába). Gímtehenekről nézegess képeket, és európai őzről. Hamar meglátod a különbséget. Aztán ezután jöhet az őzbak és gímbika.
2022. aug. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7.


Igen, ez ilyen ázsiai szarvas… Én mondjuk úgy tudtam, hogy Japánban él.


Ezt most direkt csak azért linkeltem, mert tipikus őz kinézete van, az emberek így írják le általában az őzt, pedig nem is őz.

2022. aug. 3. 09:21
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szarvas kb. akkora, mint egy ló, az őz meg mint egy agár, megközelítőleg, ránézésre.
2022. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem, az sokkal nagyobb baj, ha nem tudod melyik a szarvas és melyik a medve!
2022. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!