Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyest padlásról történő...

Nyest padlásról történő eltávolításában tudna-e valaki segíteni - a legegyszerűbb házilagos módszerrel?

Figyelt kérdés

#nyest kiűzése padlásról
2023. febr. 15. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg ha raksz fel kutyaszőrt a padlásra talán elmehett onnan a szag miatt.

Autóknál beválik, szerintem egy próbát megér.

2023. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Élvefogó csapda. Aztán jó messzire elszállítani, hogy még véletlenül se találjon vissza :)
2023. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csapda, kutyaszőr esetleg méreg.
2023. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy! Fűtőolajjal átitatott rongyokat lehet kihelyezni, annak a szagát se szereti.
2023. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük az egyes módszereket:

1) Nyestriasztó - semmit sem ér, max. 1-2 méterig hatásos, de láttam rá példát hogy a nyestriasztó kábelét elrágta a nyest annyira nem zörgette az általa keltett zaj.

2) Kutyaszőr - semmit sem ér. Volt olyan hogy a teraszon szundizó kutya mellől a nyest megdézsmálta annak a tápját. Elég hamar rájön, kiismeri a kutyát.

3) Élvefogó csapda - nagyon macerás, a nyest nagyon óvatos állat nem fog csak úgy belemászni. Ha idegen szagot érez rajta elkerüli. Hetekig is eltarthat mire becsapdázod. Ha sikerül is és elviszed akkor az üresen maradt élettérbe idővel "benyomul" majd egy másik nyest.

4) A méreggel pont ugyanez a helyzet. Nem fogja megenni csak úgy ha érzi rajta az emberszagot elkerüli. S hiába mérgezed meg, jönni fog majd a következő nyest az üresen maradt területre.

5) A legbiztosabb és leghatékonyabb eljárás ha lezárod a nyest bejutási pontjait! Tyúkhálóval körbe kell szögelni, lezárni minden olyan rést ahol potenciálisan be tud jutni a padlásra.

2023. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
A párom egy bekapcsolt rádiót tett föl és eltűntek.
2023. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Napelemes vakondriasztót tettünk fel a padlásablaknál hogy kapjon fényt a napelem. Plusz vettünk egy sprayt, amit jobb helyeken az autószervizekben szoktak befújni a kocsik motorterébe nyestek és macskák ellen. Meg felvittük a padlásra a kutyánk kedvenc lábtörlőjét, amin rendszeresen szokott feküdni. Hogy melyik hatott nem tudjuk, de a nyest eltűnt.
2023. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Saw Gerrera ***** válasza:
100%
Évekig (kb. 15) tartó probléma volt, hogy a nyest feljárt hancúrozni, piszkolni és időnként felvitte a zsákmányt is. Eszméletlen lármát képes csinálni a kis szaros az egy kilójával. A bekapcsolt rádió átmeneti segítség, de megszokja, arról nem is beszélve, hogy alig van már 0-24-es rádió itt vidéken, az is neten elérhető csak. A nyest intelligens állat, és ösztönei mellett képes tanulni. A megoldás az lett, hogy minden olyan helyre, ahol be tudott jutni vagy acélhálót tettem, vagy purhabot. Ki kell zárni, más megoldás nem jó. Röhejes "megoldások" terjengenek a hálón - vizespalack, kutyaszőr, stb. Persze itt-ott látszólag segíthetnek, de hosszú évek tapasztalata alapján a legbiztosabb megoldás az, ha kizárja az ember. Volt olyan is, hogy nappalra az eresz alatti párkánydobozba szorult, mert hajnalban észrevettem. Jól meghajszoltam, aztán abban az évben nem észleltem többet. De a következő évben már ismét volt, lehet ez már másik állat volt. Egyébként az is megoldás lehet, hogy kivágja az ember a fát, amin feljut. De ez sem mindenütt alkalmazható.
2023. febr. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A fakivágás nem jó. olyan helyen is láttam, ahova csak a falon tudott felmászni.
2023. febr. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk megette a mérget de kutya baja nem lett tőle!
2023. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!