Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha előre tudni lehetett...

Ha előre tudni lehetett volna, hogy a biodóm befejezése a pénzhiány miatt problémás lesz, akkor te Fővárosi Állat és Növénykert helyében milyen állatbemutató helyeket építettél volna milyen fajokkal a régi vidámpark helyén?

Figyelt kérdés
Mik lennének az új fajok, és az állatkert régi területéről milyen állatokat költöztetnél át? És azoknak az állatoknak a helyére, akiket átvittek az új helyükre a vidámpark régi területére, milyen fajokat helyeznél el?

2023. febr. 22. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs kedvem kifejteni, és nem is kritikát fogalmazok meg a fővárosi állatkerttel szemben, csak mint egy szituációs játékban:

nem feltétlenül gondolkodtam volna túl sok új fajban vagy bemutató teremben.


Ha bemutató teremre vágyok elmegyek a Természettudományi múzeumba.


Én abban látom a kert problémáját, hogy főként a régi elképzelések alapján épült és nagyon sok kifutó kialakítását már többszörösen meghaladta az etológia vagy az állatjólét. Ezt sok látogató is kifogásolja. Nyilván minden állatnak nem lehet megnövelni a kifutóját, mert az óriási költségeket jelentene. De ha én lennék a székben, akkor lenne rálátásom arra, akkor azokst s fajokat költöztetném, ahol ennek a szüksége a legégetőbb vagy ahol a legkeredettebb a fajmentő tevékenységem. Esetleg egy komplett állatkert részt lehetnek ezeknek a programoknak szentelni - de ebbe nem látok így bele.


Lehet én vagyok laikus, de én ilyen mennyiségű földterület megkaparintása után nem feltétlenül a fajok számát növelném, és nem feltétlenül épületekkel vennék el a helyből.


Hamár terület, ötlet szintjén felmerülne bennem egy belső szálló lehetősége is - elviekben Nyíregyházán működik. S a budapesti is olyan nagy, hogy egy egésznapos programba sem fér bele - így ilyesformán értelmetlen a Varázshegy meg a többi is, mert nincs rá idő, és ha már állatkertbe megy az ember állatokat akar látni nem wikipédiát olvasgatni.


Sajnos, mint látogató rég jártam arra, nem tudom, hogy milyen fajok nincsenek ott... Azt tudom, hogy én mit hiányolok mint ember, de inkább Mohamed menjen a hegyhez :)

2023. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ!


A kérdésem leírásában én is mondtam, hogy az állatkert régi területéről bizonyos állatok átköltöztetése is egy opció.

2023. febr. 22. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapból fordítva közelítettem volna meg a szitut. Az állatkertet raktam volna ki a ligetből olyan területre ahol bőven van tér nagyobb kifutókat építeni. Ld. Nyíregyházi vadasparkot. Nagyon sok állatnak ép' csak a minimum kifutóterületre van elég hely a ligeten lévő állatkertben. Az állatkertek fejlesztése a vadaspark-szerű irányba megy.

Helyette a ligetben építettem volna szórakoztatóipari centrumot a vidámpark, vagy a cirkusz bővítésével.

Megjegyzem, fájó pont a Népliget lepusztulása, évtizedek óta nem tudnak egy hatalmas ősfás területtel, a belváros legnagyobb zöld területével mit kezdeni. Budapest Centrál Parkja helyett drogtanyává és b.zirandiponttá züllött.

2023. febr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a meglévőknek alakítottam volna ki nagyobb kifutót.
2023. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
46%
Meghagytam volna a vidámparkot
2023. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb kifutokat alakitottam volna ki.

Illetve a kormány "kelet nyitás" politikaját kihasznalva szereztem volna pandát.

Illetve egyébb kifutókat modernizáltam volna.

2023. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!