Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha valaki állatot tart, és az...

Ha valaki állatot tart, és az a szerencsétlen állat megbetegszik, baleset éri. Miért kérdezik meg itt, mit tegyenek, miért nem rohannak vele orvoshoz, mintha magukról lenne szó? Miért hagyják, hogy szenvedjen?

Figyelt kérdés

Értem az olyan kérdéseket, hogy "vajon miért nem eszi meg a tápot a hörcsögöm", "találtam egy madarat, mit csináljak vele", "melyik a legjobb táp a macskámnak", "elpusztult a patkányom, vajon miért", de nem értem, hogy ha eltörik az állat lába, ha egyfolytában hány, ha leesik a kutya 3 méter magasból, ha kihullik a szőre, ha láthatóan beteg a szeme, ha egész nap nyüszít, ha napok óta nem eszik, nem iszik és már járni sem bír, miért nem lehet szakembernek megmutatni?

Látatlanban nem tudunk találatni, szerencsétlen állat meg szenved? Miért nem evidens az állatorvos? Értem, hogy drága, de aki nem vállalja, nem tartson állatot. Az állattartás nem móka s kacagás, hanem kötelezettség is.

Véleményem szerint az ilyeneknek nem való állat.


2010. okt. 6. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hogy miért nem? mert várják a csodát, hogy hátha mond valaki okosat, és igy nem kell költeni dokira! csak ah az emberek egymást közt buta esetleg téves információkat adnak egymásnak, azzal bajba sodorhatják kedvencüket. az orvosok sem angyalok,hogy kézrátéttel vagy a neten megadott válasszal gyógyítsanak!
2010. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig elérhető állatorvos. Mi jártunk már úgy, hogy szombat délután lett beteg a cicus, és négy állatorvos is van a városban, mégsem volt egy sem elérhető (hétfőn aztán kiderült, hogy együtt mentek kétnapos kirándulásra). Annyira nagy baj meg nem volt, hogy hanyatt-homlok az 50 km-rel odébb levő állatkórházba rohanjunk, ahol nemigen lehet megúszni 30-40ezer forintos számla nélkül. Ilyenkor jól jön, ha valaki a saját tapasztalatai alapján tud tanácsot adni, pl. hogy hasonló esetben mit javasolt nekik az állatorvos.
2010. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, de ma pl. hét közepe van.

Ha láthatóan nem nagy a baj, azt el tudom fogadni. De mikor a kérdező maga is leírja, hogy ez a baj, az a baj, súlyos stb., és megkérdezi, mit csináljon, azon állatira ki tudok akadni. Nem látunk bele a kutyájába.

2010. okt. 6. 13:02
 4/9 Kankalin ***** válasza:

Nos, elmesélem az én esetemet. Staffim elkezdett kiütéses lenni, amit persze azonnal vakart, irány az orvos. 11 injekció, szaladgálás, ilyen krém 8000-ért, olyan cseppek 6000-ért, csak nem gyógyul. Vagyis ami volt javult, de lettek újabbak. Vérvétel, vizsgálat hegyek... Valószinűleg allergia, de hát mire?! Hát teljes kivázsgálás kellene... Nos, itt már olyan összeg jött, hogy na, ezt már nem!

Feljöttem ide. Majd itt megtudtam, hogy a kis gyagyásnak a szőrtüsző gyulladás bizony fajtabetegsége, nagy melegben főként számithatunk rá. Betadin, napi 2-3 alkalommal áztassam át a sebeit. És csoda történt!

Én vállaltam ezt a kiskutyát, vittem is orvos(ok)hoz, havi fizetésem ott is hagytam, de nem gyógyitották meg!

2010. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen állatorvos lehet, aki egy "fajtabetegséget" nem ismer??

Szerintem ennek ellenére is jól döntöttél, megtettél mindent. Azt egy szóval sem mondtam, hogy nincsenek néha hasznos tanácsok.

De könyörgöm, törött lábú, sérült, szenvedő állattal miért kell játszadozni?

2010. okt. 6. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Na igen, utolsó, ez egy példa a sok közül, és te azért mégis felelős állattartó vagy, mert csak elvitted orvoshoz. Az biztos, hogy aki állatot vállal, az számoljon azzal, hogy erre is költeni kell. Nekem többféle állatkám volt/van és bizony régen is és ma is úgy csinálom, hogy a legszükségesebb gyógyszerekből,vitaminokból, sebkezelő eszközökből mindig van itthon, és elkülönítek egy kis vésztartalékot a családi kasszából, ha orvoshoz kell vinnem őket.
2010. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És persze sok olyan "orvos" is van, aki inkább a pénzre utazik, hogy minél több legyen a bevétel. Vagy nem tájékoztta megfelelően.Ilyenkor másik orvost kell választani. Van egy pár éjjel-nappal nyitva tartó állatkórház, de bizony annak is megvan az ára.. mármint az éjjeli műszaknak.csak hogy bemész,már az 5ezer ft ilyenkor. Ez azért nem jogos sztem,mert ez az ö munkája,nem te kérdted,hogy legyen éjszakás.
2010. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már kutyákra is lehet biztosítást kötni, pont az olyan esetekre, hogy ha esetleg drága lenne a műtét. De! Bizonyos fajtákra nem köthető:

- pit bull és azok keverékei

- bullterrier és keverékei

- kanári szigeteki kutya

- farkas hybrid


Hátrány: hogy bizonyos fajtára jellemző betegségekre nem vonatkozik.

2010. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt valaki írta, hogy mennyit ráköltött. A nagy különbség az, hogy elvitted, nem használt és akkor megkérdezel egy csomó embert, hogy nem-e tudnak valamit. De úgy, hogy ki se húzod a lábad, aztán kamilla meg betadin, mikor lehet hogy komoly a baja és csak orvos tud segíteni? Most akkor, ha nem eszik, meg alig csinál majd valamit nem fogod elvinni "majd a gyakorikérdéseken jobban tudják" felkiáltással?
2010. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!