Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet-e keresztezni a rókát,...

Lehet-e keresztezni a rókát, farkassal?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a macskafélék közül sikeresen tudtak keresztezni (azt hiszem)tigrist és oroszlánt. Ez a módszer működik(het)kutyaféléknél? (Remélem a a róka és a farkas helyesen,kutyafélék, nem akarok túl nagy marhaságot írni!!)
2010. okt. 8. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Lehetséges, de oly módon, mint a lovat és a szamarat...

Ha csak simán keresztezed, nemzésképtelen utódaik lesznek....

De majd tanulod gimiben, vagy tanultad és nem emlékszel:D, én is nemrég tanulta onnan tudom:D

2010. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kösz szépen!!

Közel 20 éve nem voltan suli közelében, és különben is a fene se tudja miért kell bevenni a Cavintont!!:-D

2010. okt. 8. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
A dolog sikeressége azon múlik, hogy a petesejt és a hímivarsejt kompatibilis-e. Mindkettő felszínén a megtermékenyíést segítő molekulák vannak, de ezek csak akkor engedik a sejtek egybeolvadását, ha többé-kevésbé azonosak.
2010. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszolót nem is értem, hol tanultad te ezt? És mi az hogy simán keresztezni? Minden állatfaj hibridje terméketlen. Ahogy a ló és a szamár hibridje, az öszvér is és az általad említett tigris, oroszlán hibridek is. Viszont ha jól tudom, ha elég közeli rokonságban van két faj, akkor lehetnek termékenyek az utódaik. Ilyen pl. Ausztráliában a dingók és a házikutyák kereszteződése. A farkas és a róka ugyan kutyafélék, de két külön nemzetségbe tartoznak. (A tigris és az oroszlán egy nemzetségbe tartoznak.) Tehát talán lehetséges a két faj keresztezése, de természetesen nem a vadonban és talán fogságban sem (már csak a méretbeli különbség miatt sem). Mesterségesen pedig egyértelműen létrehozható, ahogy akár ember-állat hibrid is...
2010. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
LoL xD (
2010. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs véletlen elkdütem xD Ahogy írta az elöttem író is lehetséges , de csak mesterséges megtermékenyítéssel
2010. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!