Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy sima lakasban tarthatok...

Egy sima lakasban tarthatok egy darab tyukot vagy kacsat haziallatkent?

Figyelt kérdés
Mindket allatot nagyon szeretem, de nem vagyok videki es nem is szeretnek kertes hazat. :D Torvenybe utkozo lenne ezekbol egy darabot (csak az egyikbol) tartani lakasban? Tudom, hogy valami szabalyozas letezik, de nem tudom, az csak teruletet hataroz-e meg, vagy kikoti, hogy kulteri fuves terulet legyen.
2023. ápr. 22. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát húsvétkor rengetegen vesznek, és meg is tartják egy ideig vagy akár örökre is.
2023. ápr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól átgondoltad? Nem szobatiszták, kb 20 percenként ürítenek (bárhova, ahol éppen vannak), ami büdös, kacsa esetében híg is...
2023. ápr. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
33%
Kamu.
2023. ápr. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2 Tudom, meg nem fix terv, de egyebkent nincs egy darab szonyegem se, szoval ez talan konnyitene a helyzetet. Regen volt papagajom, szoval tudom, hogy kakilnak gyakran.
2023. ápr. 22. 02:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemtán Jóbarátokat néztél az éjjel? :D


Nem vagyok egy jogszabálykukac, de szerintem ez:

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról

14. § (2) A kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja.


Tyúk, kacsa társas lény, egyedül nem tartható. Természetes viselkedés, mozgás lakásban nem nagyon lenne nekik + felbűzölnéd a szomszédokat.

2023. ápr. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kacsának kell víz, mert szeret pancsolni. Udvaron volt kacsám, napi 2x volt cserélve a pancsoló vize, de így is olyan büdös volt, hogy a szomszéd nem tudta használni a kerti kiülőjét, amíg megvoltak. 3db kacsa volt pedig csak, nem egy egész kolónia.

A tyúk meg nem marad a földön, felszáll mindenhová, ahová sikerül neki. Szóval az ágy, kanapé és az ebedlőasztal is csupa tyúxar lenne. Én szedtem már le tyúkot diófáról, kerítes tetejéről stb. Ráadásul sokat kotkodácsol. Főleg kora reggel.

De még ha a szomszédaid mind buddhista szerzetesek is, akiknek a nyugalmát ez mind nem tudja megingatni és téged sem zavar, akkor is legalább kettő kellene bármelyik szárnyasból, hogy ne unatkozzon egyedül.

2023. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 madi111 ***** válasza:
100%
Kacsát semmiképpen ne vegyél lakásba. Tyúkból is legfeljebb valami törpe dísztyúkot, de kell neki egy rohadt nagy ketrec, ahova be tudod rakni amikor elmész otthonról, mert ha nem figyelsz rá akkor nagyon gyorsan szemétdombot fog csinálni a lakásból.
2023. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi, lehet egyelore akkor lemondok rola. A zajrol meg csak annyit, hogy vannak az epuletben kutyak amik ugatnak neha, meg a papagajokra visszaterve, azt is sokan tartanak lakasban es altalaban hangosabbak szerintem, mint egy tyuk. De nalunk viszonylag jo a hangszigeteles, a szomszed kutyat is csak tompan hallom.
2023. ápr. 22. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Kacsat ne a kakijaban van salmonella baci...jobb a bekesseg.

Tyukot tartottam lakasban. Viccea volt. Egy naposcsibevel kezdtem, de az olyan panikban volt egymaga, hogy vettem melle vegul 3 kis tarsat. Egy dobozban voltak az elejen -ott volt vizuk es darajuk meg abban aludtak. Napkozben setaltattam oket. Meg persze rohangaltam takarotgatni a kis pipifosit. Amikor nagyobacskak lettek akkor nagyobb doboz kellett, meg egy ujsagpapirral lefedett sarok elkeritve kartonlapokkal. De sokszor kijohettek setalni. Aztan budosodni kezdtek...mert hat nonek, tobbet esznek, tobbet kakilnak. Igy vegul, akarmennyire is szerettem oket rokonok kerjtebe kerultek majd vegul a tanyerunkra, mert persze a kertben elo tyukok kikozositettek oket.

Ismerek olyat, aki az erkelyen tartott nehany tyukot. Idehaza azert emiatt siman feljelent a szomszedod. Persze mas meg tart furjeket ketrecben..az senkit nem zavar.


Tehat, ha bele is vagsz. 1. 2 csibet vegyel 2. szamolj azzal hogy nonek es ha megis elkezdenek zavarni, akkor tudd hova vinni oket 3. ha ahova viszed majd oket ott is problemasak lesznek, akkor vedd termeszetesnek hogy megevodnek.

2023. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!