Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért "eszik" meg egymást a...

Miért "eszik" meg egymást a csirkék?

Figyelt kérdés

Szomszédunk kórházban van én vigyázok az állataira nemrég hozatott csirkéket én vettem át etetem, itatom őket de tegnap és ma reggel is azt vettem észre eszik úgymond egymást kicsipkedik a feneküknél és a legijesztőbb az, hogy az egyiket ki is belezték így. Mindig külön rakom a sérültet de félek megeszik egymást mit tegyek? Ezt egyáltalán miért csinálják? Régen gyereknek mi is tartottunk akkor is kicsipkodták egymást véresre és a szomszédom is mondta történt már ilyen az előzőknél is.

Kedves néni a szomszédom és nem akarok neki rosszat egy csirke így is meghalt már. Sajnálom őket mit tegyek ne bántsák egymást?



2023. máj. 12. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ez általában a túlzsúfoltság eredménye lehet. Valószínűleg túl kicsi helyre vannak összezsúfolódva és emiatt zavarják egymást.
2023. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1

Nagyon nagy helyen vannak biztos nem ez a gond.

2023. máj. 12. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Túl kicsi helyen vannak, esetleg tápanyaghiány…
2023. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Stressz és betegség jele is lehet. Nálunk is előfodult már hogy a beteg és lelassult tyúkokat véresre csípkedték a társaik.
2023. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4

Hát nem tudom tényleg mit tegyek igazából válogatás nélkül csipkedik egymást és amikor kibelezték az egyiket sokkot kaptam nagyon sajnáltam és azért a szomszédomnak is jót akarnék.

2023. máj. 12. 10:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg elkülöníteni azokat akiket nagyon bántanak a többiek, vagy a legerőszakosabbakat elkülöníteni, amelyiket egyszerűbb.
2023. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6

Írtam külön rakom őket de csipkodják egymást válogatás nélkül, esetleg a táp vagy nem tudom a szomszéd mama nem tudom milyen takarmánnyal eteti őket mert ezt a csirkék érkezte előtt hozatta én pedig azt adom nekik.

2023. máj. 12. 11:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit kapnak enni?
2023. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nagy helyen vannak, akkor akár az ingerszegény környezet, unalom is okozhatja. Lógass fel nekik üres kis flakonokat, tegyél be kisebb kuglikat, amire fel tudnak repülni stb. A túl világos, vagy túl meleg is okozhatja, ez esetben sötétíts be nekik, ha infra van fent ne égjen egész nap és próbáld szellősebbé tenni a helyüket. Okozhatja tápanyaghiány, amire lehet venni készítményeket. Próbálkozni kell megtalálni az okot.
2023. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9

Nagy helyen vannak van egy szabad részük és egy zárt kis búvó helyük egy ól ahova bemehetnek.

Nem kiscsibék nagyobbak már és csak nagyon hidegben kapnak egy kis meleget, hogy ne fázzanak meg általában este.

Párom ha este felé hazajön elmegyünk és megkérdezzük a takarmànyboltost mit tud ajánlani mert sajnos egyet megint megöltek. 😢

2023. máj. 12. 11:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!