Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elszaporodott molylepkéket...

Elszaporodott molylepkéket hogyan lehet kiirtani, úgy, hogy ne bűzölögjön minden a vegyszerszagtól - és az élelmiszerek se legyenek ilyesmikkel tele? -Valami humánusabb eszközt szeretnék, - de a "megtapsolásuk" túl idő-, és energiaigényes.

Figyelt kérdés
Múltkor már a kávéban is találtam lepkét... :(
2010. okt. 11. 14:31
 1/9 anonim válasza:
100%
nekem ez vált be: [link]
2010. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első által linkelt ragacspapír tényleg hatásos, de azért mellette/előtte nem árt egy patikai nagytakarítás: minden polcot kipakolni, fertőtlenítővel alaposan átmosni, különösen a belső sarkokat, éleket, zegzugokat. Minden élelmiszert ellenőrizni és ha molymentes, akkor légmentesen záródó üvegbe/dobozba zárni, csak így tenni vissza a polcra. Ezután mr csak a bútor mögötti résben meghúzódó példányok fognak előkerülni, őket viszont hamar "elkapja" a ragacs-csapda.
2010. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyenem van és jó is. Szexferomonnal működik, aminek te nem érzed a szagát. Azért nem humánus, mert a moly beleragad, és úgy még él egy-két napig... Viszont előtte meg kell tudnod, hogy ruhamolyról vagy élelmiszer molyról van-e szó, mert nem mindegy, melyiknek veszel csapdát.
2010. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem ami meglepett, hogy a tea, a tészta, a liszt is képes molyosodni... Mert az egereim magja, szotyija OK, az olyan étel... Na de hogy a mogyoróvajkrém kupakjában találjak bábozódni vágyó hernyót... Szóval tényleg MINDENHOL nézd meg!
2010. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, - valamennyit hasznosnak értékeltem (értelemszerűen). :)
2010. okt. 12. 20:48
 6/9 A kérdező kommentje:

A köszöneten túl:

Utána jártam a terméknek vásároltam belőle, de csak felemás sikerrel jártam, mert ruhamolyra jelenleg csak spray volt kapható, - mindenesetre, nem bíztam a szélre a dolgot, (vettem mindkét csipet-csapatnak "ennivalót", - hátha vegyes képzésű a csapat)... :)


Hálából szeretném - többek között Veletek is - megosztani azt az információt, hogy Budapest viszonylatában, csak a X. kerületi Mázsa térnél van a Bábolnaiaknak boltjuk.

A Kőbányai út felől, ha a benzinkút meghosszabításának számító utcán megyünk, az első udvar bejárónál, - ahol kiszélesedik a járda, - kell bemenni, és jobbra, az udvarban, a sarokban található az üzlet. Köszönöm a segítségeteket!

2010. okt. 14. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Szegeden DM-ben vettem... De szerintem más drogériában is lehet kapni... :)

Sőt, a csótánycsapdám és a hangyairtóm is onnan van. (Igen, panel, 4. emelet... Csótány, moly, hangya... fene se tudja honnan... :S )

2010. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az auchanban szoktam venni, de a corában is láttam már Bábolna-termékeket.
2010. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a visszajelzéseket és az információkat.
2010. okt. 15. 21:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!