Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatok élnek egy...

Milyen állatok élnek egy viszonylag nagy kertben?

Figyelt kérdés
8 éve lakom kertes házban és sosem találkoztam állatokkal. (rovarok, pókok és madarak kivételével). Nekünk volt egy kinti kutyánk és sajnos neki sikerült pár állatot megölni. Talált már sünit, vakondot és vaddisznót. Szegénykém elhunyt februárban. És arra lennék kiváncsi, hogy így hogy szegény elhunyt több állat él a kertben vagy sem? És egyáltalán milyen állatok élnek a kertben?

2023. aug. 29. 03:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsésnek mondhatom magam, mert viszonylag nagy területtel rendelkezem, ami magában foglal egy kissebb erdős részt is és egy kis tavat.

Az erdőben már találkoztam őzekkel, de élnek nyestek és rókák is ott. Az erdő és kaszáló találkozásánál már második éve egy gólyapár fészkel, legnagyobb egyetértésben a fácánokkal. A rágcsálókat a mezei hörcsögök képviselik nagy számban, érdekes a szinezetük. A süni is jól érzi magát, a kutyám nem háborgatja, igaz mást sem. Ő a macskámmal van jópajtási viszonyban. A tóhoz időnként jön egy szürke gém, igaz én inkább fehérnek látom. Rengeteg madár, aminek örülök, kb. egy-két éve megjelentek a rigók is. A rozsdásfarkúval szinte 'beszélő' viszonyban vagyok.

A verebek számomra ismeretlen okból eltűntek a kertemből amit nem értek.

A vakond pedig szinte kisajátítást végzett, pedig engedély sem kért tőlem.

Szerintem azért laknak nálam ennyien, /vagy inkább én lakom náluk/ mert nincsenek háborgatva, nem nagyon szólok bele a természetes körülményeikbe, max. évi egyszeri kaszálás.

2023. aug. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyban függ attól, hogy mi található meg abban a nagy kertben. Minél sokszínűbb, és dúsabb a növényzet, annál többféle állat, és rovar jelenik majd meg. Ha a manapság divatos gyepszőnyeg-kavics-gömbfa szentháromság jellemzi, akkor szinte semmi a felsoroltjaidon kívül. Én pár éve belekezdtem a tök üres kertem gondozásába, van már benne 18 lombhullató fa, 20-25 örökzöld, legalább 15 lombhullató cserje, és bokor (ezek száma még bővül), rózsák, egyre több hagymás évelő, és egyre bővülő virágzó évelő. A terv az, hogy jó dús kis házi dzsungelem legyen (gondozott, nem elvadult katyvasz). Ezeknek köszönhetően bővült a madárfajok száma, vannak sünik, és gyíkok, békák, esténként jó sok denevért látok miközben locsolok, és mivel idén már rengeteg virágzó dolog van, gyönyörű pillangókat is látok mindenütt. Ha sikerülne összehozni még egy kis kerti tavat is, az lenne az igazi. :) Sajnos megjenetek a kártevők is, de azt meg intézi a vakond (időnként 1-1 növénnyel együtt sajnos).


Ja persze az sem mindegy, hogy egy erdőszélen, vagy egy kisebb településen van az a nagy kert, vagy kertvárosban. Én egy kistelepülés közepén élek, így például mókus megjelenésére nem számítok, pedig fa bőven lesz nekik.

2023. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló Van a közvetlen közeledben baromfiudvar valakinél? Melletünk van, és ennek köszönhetően nem túlzok, egy egész verébkolónia él nálunk. Meghát etetem is őket télen, szóval évek óta velünk élnek. Csak a teraszomon van vagy 6 fészek, körbe a házon pedig Isten tudja mennyi. :)
2023. aug. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
1es valaszolonak igaza van en is sok krokodilt latok mostansag
2023. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

A közvetlen szomszédomban rengeteg baromfi él, sőt még malacokat is tartanak, de ott sincs veréb, helyette sok- sok fecske.

Így sem értem hová tűntek.

De a faluban sétáim során sem találkozom velük.

Lehet megunták a falusi életet és inkább urbanizálódnak. :)

2023. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még kb. 16 éve volt egy mókus a diófán! Nem tudtuk, hogy került oda. Néhány napig volt jelen, majd eltűnt.

Egy szántóföld mellett van a ház a város szélén. Valahogy mégis odakeveredett egy mókus.

A telkünk elég nagy. Első telek, ahol azelőtt egy rét volt, ami a mai napig látszik az udvar növényzetén.

Nyest gyakran előfordul a településen, ahogyan rókát is láttam már.

2023. aug. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszoló Sajnos nem ez lehet az oka. Nagyon sok helyen olvastam már, hogy rohamosan csökken a verébpopuláció, amiben őszintén megvallom, kételkedtem, mert hát nálunk olyan sok van. Mondhatni homokba dugtam a fejem, de sajnos a tények magukért beszélnek. Ezért is nem akarom én őket semmivel elüldözni. Maradjanak csak, legalább gyérítik a szúnyog, és légy állományt. :) Fecskéknek én is nagyon örülnék.
2023. aug. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Falu szelen lakunk. Nalunk van egy bekeritett resz, es egy nagyobb, ami nincs, az ablakbol nezhetem ott az őzeket, de volt mar vaddiszno rofoges is egyik nyari esten. Setaim soran talalkoztam mar vadnyullal, rokaval, gim szarvas csordaval is. Gyonyoru lepkefajok is elnek itt, a kozeli meheszetbol idejarnak a mehek, es eleg sok madar is, kedvencem kozuluk a barazdabillegeto, gyakran nezelodik a fuben kukacok utan es eleg kozel is jön. Mezei vereb is van vagy 100 az egyik bokorba koltoztek be, es a tyukokhoz jarnak enni - en nem banom. Van meg cinege, harkaly, szajko, rozsdafarku, varju. Amit hianyolok, az a fekete rigo. Siklok, varangyok, leveli bekak, hazas csiga, meztelen csiga... van itt minden, bekessegben elunk egymas mellett - kiveve a vakonddal, az kifejezetten bosszanto allat.
2023. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as vagyok, a furge es zold gyikokat kifelejtettem, sajnos a szomszed kijaros macskai gyeritik az allomanyt, pedig 3 eve meg eleg sokat lattam, mostanaban egyre kevesebbet.
2023. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!