Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat lehet?

Milyen állat lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kertbe a szerszámos ház alá befészkelte magát valami állatka. Aláásta az egészet és diót gyűjtögetett be magának. A szerszámos házba is felásta magát (fapadló) és oda is vitt be diót. Nagy kárt (még) nem csinált, 1 zacskót rágott szét. Egérre gyanakodtunk, de azok eddig is voltak nagyritkán és nem csináltak ekkora felfordulást.


Raktam ki élvefogó csapdát gyümölccsel meg dióval, de azon kívül, hogy lenyúlta a diót belőle, nem történt semmi. :D


Patkányra gyanakodtam, mert hallottunk néha a sziklakertből is rágcsálást, de eddig nem láttuk.


Van valami tippetek (ennyiből), hogy mi lehet és hogy kapjuk el?


2023. nov. 6. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam olyanról, hogy a kerti farakás alatt találtak nagy mennyiségű diót, amit patkány gyűjtögetett oda magának ínségesebb időkre.

Szóval az első tippem nekem is a patkány lenne.

Ha igazunk van, akkor ne legyenek illúzióid az "elkapásról", itt vagy méreggel próbálkozol (az sem biztos, hogy bejön...), vagy felásod az egész kertet kb. 1 méteres mélységig, és felszámolod a birodalmat.

Szinte 100%, hogy az az "egy állatka" minimum egy család...

2023. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Patkány. Anyám kamrájában ugyanezt csinálják sajnos.
2023. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mérget semmiképp nem szeretnék kirakni, mert van kutya nálunk is meg a szomszédban is.

Ma valami átfutott előttem a kertben, de olyan gyorsan, hogy nem tudtam beazonosítani sem, csak annyit láttam, hogy nagy és barnás. :D


Jövőre tervben van a ház elbontása pláne így, hogy ennyire aláásták, most már annyi földet halmozott oda az ajtóba, hogy becsukni is alig tudtam. De akkor hívok szerintem egy szakembert tavasszal, ha szerintetek nem csak 1 van...

2023. nov. 7. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyat hívj,aki görénnyel és kutyával irtja a patkányt. Kiölik mindet!
2023. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. :)
2023. nov. 8. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!