Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatsimogatóknak kötelező...

Az állatsimogatóknak kötelező a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Megharapott egy kecske az állatkertben, de az igazgató mondta, hogy nincsenek beoltva. Emiatt kell 5 veszettségit kapnom. Lehet tőlük kártérítést követelni?

jan. 2. 16:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
30%
Csak éppenséggel nincs igaza. Növényevő állatok általában nem veszettek, de ha veszett, akkor nyállal igenis képes fertőzni. Csak ugye nem gyakori, mert normális ember nem dugja a kezét egy kecske szájába, a kérdezővel ellentétben. De ha már megtörtént a harapás, igenis van esélye fertőzésnek.
jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
83%
21, és szerinted mekkora esélye van annak, hogy egy zárt térben, megfelelő körülmények között tartott kecske elkapja bárhonnan is a veszettséget? Az állatkertekben is dolgoznak állatorvosok. Ha erre akárcsak minimális esélyt látnának, úgy beoltanák az egész bagázst.
jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
32%
#22 Jó eséllyel nem is volt veszett az a kecske, de azért megértem azt az orvost, aki be akarja adatni az oltást. Tetanuszt is beadják 5 évente, pedig jó eséllyel nem nyúlsz olyan szögbe, amitől beteg lennél. Legutóbb úgy kaptam tetanuszt, hogy sterilen csomagol borotvapengével vágtam meg magam, szerintem semmi esélye nem volt fertőzésnek, mégis megkaptam az oltást.
jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!