Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat adhatja ki...

Milyen állat adhatja ki házban ezt a fura hangot?

Figyelt kérdés

Először arra gyanakodtam, hogy béka van a házban, de semmi nyomát nem találtam többszöri keresés után sem. Mi ez a hang? Rövid ideig tart, és naponta csak 3-4x fordul elő főként kora este és hajnalban.

Nehezen telefonnal elcsíptem, amit hallok.

Itt meghallgatható: [link]



febr. 29. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad kora este és hajnalban, én szöcskére gondoltam, most nem tudom pontosan milyen fajta de hogy van ez a nagyobb világos zöld fajta ami ha mozgatja azokat a "szárnyait" akkor pont ilyen hangja van. Ha megtalálom a nevét akkor beírom ide neked.
febr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nevet nem találtam meg semmit de ez a hang hasonlít rá. Aztán amúgy lehet teljesen más állatról van szó.


[link]

febr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

A szöcskék és sáskák legtöbbször télre megdöglenek, és jelenleg csak pete vagy apró szárnyatlan lárva(ami szárny híján nem tud ciripelni) formájában fordulnak elő. Bár nem is teljesen kizárt(főleg egy meleg lakásban), hogy valami okból túlélte a telet és a felmelegedéssel aktivizálódott újra, én már láttam ilyet. És van egy nagyon ritka faj az áttelelő sáska ami mint neve is mutatja rendszeresen áttelel kifejlett formában.

Ő neki ilyen hangja van(ha lejebb görgetsz találhatsz róla hangfelvételeket):

[link]

márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
FFT zajzáron épp csak átjutó távoli gyereksikolyra emlékeztet, ami persze ennyire tönkretéve lehet ajtónyikorgás is, vagy mezei szellő, ahogy a mikrofon felületén minimálisat szisszen. Zajzár nélkül kéne, sokkal több kihallatszana a sistergésből.
márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4: Sajnos (vagy nem sajnos) a telefon nagyjából -60db erősségben volt képes rögzíteni, erre bármilyen hallható tartományba emelés akkora alapzajt ad, hogy kénytelen voltam szűrni, máskülönben most azt írnád, hogy nem orkánban kellene rögzíteni. Szabad füllel erősen hallható, de erre a telefon alkalmatlan.

Alapvetően gitáros vagyok és nem természetfigyelő, nincsenek erre alkalmas hiperérzékeny mikrofonjaim, illetve hirtelenjében csak a telefont tudtam előkapni.

márc. 1. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom ezzel, hogy alapzajjal mindig jobban felismerhetőek a leghalkabb részek, de százból százszor, ténylegesen. És én be is tudom állítani a zajzárat úgy, hogy ne halld az FFT félreműködéseit, persze valamennyi zajt meghagyva, az ablakot 512-re is levéve akár, és még akkor is az van, hogy a zajba vesző beszédet szűrve nem is tudod, hogy beszéd, zajjal meg egy kis fokozatos EQ, és egyre érthetőbb. Ezek az eszközök egész egyszerűen nem erre valók.
márc. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!